logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Azariasz (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2015-11-04 00:21

Witam. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Usłyszałem niedawno , że pewna święta... chyba św Teresa ...ale tutaj nie jestem pewien czy to ta święta więc mogę się mylić.W każdym razie ktoś powiedział mi , że mówiła ona o tym że w dzisiejszych czasach Jezus ma mało przyjaciół.Ja wtedy nie wiem czemu ..ale zachciało mi się płakać i zrobiło się żal i szkoda samego Jezusa. Osobiście znam takie osoby odrzucone ..samotne ..sam doświadczyłem braku przyjaciół. Zawsze współczuje takim osobom ..ale gdy poczułem , że szkoda mi Jezusa zdziwiłem się .W końcu jest Bogiem..królem wszechświata.
Może to głupie pytanie ..ale czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?

 Re: Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-11-04 11:57

Nie. Bo czy uwłacza Jego godności, gdy żal nam Jego ran i cierpienia?

 Re: Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Agnieszka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-11-04 12:00

Jezus jest najwspanialszym nauczycielem miłości. Jeśli się rozejrzymy po dzisiejszym świecie trudno się dziwić że czuje się samotny. Jeśli jednak osoby z tak otwartym i szczerym sercem jak Twoje, zastanawiają się nad Jego samotnością to znaczy że jest dla nas nadzieja. Jeśli uświadomisz sobie Jego obecność w życiu, zostaniesz Jego przyjacielem, poczujesz Jego miłość i rozlejesz Bożą Miłość na bliżniego, Jezus nie będzie już taki samotny.

 Re: Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2015-11-04 12:05

Przypominam co Jezus miał do powiedzenia litującym się nad nim:

"A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: «Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!"
Łk 23,27

Jakby chcieć powiedzieć coś więcej o znaczeniu tych słów, trzeba by znać źródło i kontekst takiego stwierdzenia.

 Re: Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Eovina (---.29.164.241.threembb.co.uk)
Data:   2015-11-05 01:40

Św. Teresa z Avila jechała zakładać nowy klasztor. Urwało się koło powozu i wpadli w jakieś błoto chyba. (nie jestem pewna czy to nie była rzeczka) No i ona wtedy "narzekała". Jezus jej odpowiedział "Ja tak traktuje przyjaciol" a Teresa odparowala "nic dziwnego że masz ich niewielu". Ta historia miała inny wydźwięk niż to co piszesz. To była rozmowa oblubienicy, która się potlukla w czasie upadku z wozu z Jej Oblubiencem. To jeden z najpiękniejszych miłosnych dialogów.

 Re: Czy moje odczucia mogły uwłaczać godności Jezusa?
Autor: Azariasz (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2015-11-05 21:09

Dziękuję wam wszystkim z całego serca za odpowiedzi.
Zadałem to pytanie ponieważ naszły mnie wątpliwości czy można żałować Boga. Bo w końcu Jezus jest Bogiem.

Szanowna Agnieszko, nie powiedziałbym o sobie, chyba nawet bym nie pomyślał, że mam szczere i otwarte serce. Myślę o innych ludziach. Martwię się obcymi, ale też potrafię "zgrzytać zębami" na innych ludzi.

A odnośnie kontekstu i wydźwięku tej historii. Dziękuję za wyjaśnienie, która to była święta i w jakiej sytuacji tak powiedziała. Oraz dziękuję za cytat z Ewangelii Łukasza. Jestem pewien, że poszerzy to moje postrzeganie. Nie znałem historii tej świętej. Zareagowałem tak na same tylko słowa dlatego naszły mnie obawy, że obrażam Jezusa.

Jeszcze raz wielkie dzięki wam wszystkim z całego serca. Niech Bóg będzie z wami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: