logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: Fortunata (91.244.209.---)
Data:   2015-11-04 21:18

Ojciec ją szarpie i wyzywa. Jakiś czas temu miała o 20 lat starszego faceta, z którym nie do końca jej się ułożyło. Ciągle mówi mi, że chce popełnić samobójstwo, ale do psychiatry iść nie chce. Jak jej pomóc?

 Re: Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-11-05 00:59

Uświadomić, że to nie pomoże - Piekło będzie gorsze niż to co przeżywa.

 Re: Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: n_ (---.derkom.net.pl)
Data:   2015-11-05 07:49

Módl się za nią różańcem. Ta modlitwa czyni cuda. Choćby powtórzenie 10 Zdrowaś Maryjo dziennie wystarczy + króciutkie rozmyślanie o jakiejkolwiek tajemnicy różańcowej (np. boże narodzenie, albo zwiastowanie, albo odwiedzenie Elżbiety, co wybierzesz). To ci zajmie 5 do 10 minut czasu, a warto. Polecam krótkie rozważania ks. Marka Dziewieckiego, są absolutnie przystępne dla początkujących i piękne.
Bardzo je lubię, od nich zaczynałam. Wklejam ci link do części radosnej:
http://zywyrozaniec.pl/forum/topic/1052?page=1
Na necie możesz znaleźć resztę.
Wstawiennictwo Matki Bożej czyni cuda. Niestety koleżanka musi nad sobą pracować, żeby poprawić swój stan psychiczny, może niekoniecznie od razu psychiatra, ale psycholog jest jak najbardziej wskazany. Proponowałabym też się nawrócić koleżance, zapewne sypiała z tym starszym facetem, a to nigdy dobrze się nie kończy bez ślubu, nigdy. Nie wiem czy moderator to przepuści, ale chciałabym potwierdzić słowa Marka, niestety piekło jest czymś strasznym, nawet jeśli dusza nie trafi do piekła, to przeżywa męczarnie po tysiąckroć większe niż tu na ziemi, każda dusza w czyśćcu zresztą tak ma, a dusze samobójców są dodatkowo dręczone przez złe duchy, bo złamały w sposób szczególny porządek boży. Trochę informacji o tym co się dzieje z duszą na tamtym świecie znajdziesz w książkach:
-"Święta Pani" Fulla Horak"
fragment o piekle:
https://www.youtube.com/watch?v=3NctzPqCIlo
- "Sekrety dusz czyśćcowych" Anna Katarzyna Emmerich
- "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Maria Simma
- "Traktat o czyśćcu" Katarzyna Genueńska
wszystko się u każdego autora potwierdza, a żyli w różnych epokach, nie mogli się więc zgadać ;-), ponadto wszystko to potwierdzają choćby św. ojciec Pio, św Jan Maria Vianney proboszcz z Ars.

 Re: Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: Marlena (---.146.3.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-11-05 08:40

Pójdź z nią razem do psychologa. Wspieraj bądź przy niej, każdego dnia pokazuj, że ma po co żyć i dla kogo. Nie powtarzaj "dasz radę, inni mają gorzej". To nic nie da. Powiedz - rozumiem że jest to dla ciebie trudna sytuacja, rozumiem że bardzo cierpisz i być może nie potrafię sobie wyobrazić bólu, który odczuwasz. Skieruj ja w stronę Boga, namawiaj do modlitwy. Niech rozmawia z Bogiem, niech wykrzyczy Mu wszystko co leży jej na sercu. Modlitwa jej z pewnością pomoże, ale potrzebuje pomocy specjalisty.

 Re: Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2015-11-05 13:25

To, co się dzieje w domu kolezanki, to przemoc domowa. Nie dziwie się, ze kolezanka ma depresje. Postępowanie ojca tej dziewczyny jest karalne. Radzę zgłosic się do Osrodka Interwencji Kryzysowej - są przy kazdym Ośrodku Pomocy Społecznej - mają tam specjalistwow psychologów i prawników - wszystko w ramach bezpłatnej pomocy. Lub mozna zadzwonic na Niebieską linię, oni są w stanie poradzic co robic w takiej sytuacji. Ukrocenie tego procederu na pewno pomoze kolezance w dojsciu do równowagi. Plus wsparcie psychologa. Najlepiej gdyby wyprowadzila się z domu od ojca, tylko nie moze zostac sama. Jesli masz mozliwosc, moze przyjmiesz czasowo kolezankę do swojego domu? Jednak konieczie poradz sie profesjonalistów, jak postępowac, żeby nie zaszkodzić.

 Re: Jak pomóc koleżance, która chce się zabić?
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-11-06 17:21

Po co pytasz skoro i tak nic nie zrobisz? Może 10 różańca za nią odmówisz i będzie czekać aż Bóg coś zrobi. Jeżeli koleżanka ciągle mówi, że chce się zabić to znaczy, ze woła o pomoc. Nie wiem ile macie lat. Jeżeli chodzicie do szkoły zgłos to wychowawcy, jeżeli już nie to tak jak radzi Bea

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: