logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: goat_vomit (---.toya.net.pl)
Data:   2003-11-13 00:48

Co mnie spotka po smierci?

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Joanna (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2003-11-15 08:01

przekonasz sie na wlasnej skorze. Nieuchronnie.

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Jacek (---.kolornet.pl)
Data:   2003-11-15 09:52

Cześć.

Za co mu chcesz sprzedać duszę....?
Za pieniądze ? A coż Ci one dadzą ? Im więcej będziesz ich miał, tym więcej będziesz potrzebował i bardziej ich pożądał. Staniesz się jak Liczyrzepa, ciągle i ciągle przeliczjący stan swojego posiadania. A prawdziwi przyjaciele się od Ciebie odwrócą. Zostaną tylko ci, którzy będą Cię chcieli wykorzystać....
Za "sławę", "uznanie", czy "szczęście" ? Myślisz, że tu na ziemi można osiągnąć prawdziwe szczęście ? To tylko namiastki szczęścia, to ułuda, że jest dobrze i lepiej być nie może. To wszystko w każdej chwili może prysnąć jak bańka mydlana i zostanie tylko żal do wszystkiego i wszystkich oraz frustracja... że t onie to, że nie tak miało być...
Nie daj się ogłupić ! NIC nie jest warte prawdziwego szczęścia, jakie czeka na nas po śmierci. Życie tu, na ziemi, to tylko czas próby. Pamiętaj, że jesteśmy tylko wygnańcami z Raju, tylko pielgrzymami na drodze do Nowej Jerozolimy. Choć ta droga prowadzi krętą, wąską i stromą ścieżką, to warto nią iść. Mamy przecież Pasterza, Jezusa Chrystusa, który nią nas prowadzi... I któregoś dnia o poranku, kiedy opadną już nocne mgły i koszmary, gdy Słońce przebije się przez chmury nienawiści, zobaczymy nagle, że jesteśmy u celu. Zobaczymy wieże Wiecznego Miasta, wyłaniające się zza horyzontu... A Pan będzie stał przy nas i powie: " No to jesteśmy na miejscu. Usiądź tu i odpocznij, to miejsce przygotowałem dla ciebie..."
Wiesz... kiedy jest mi ciężko, przypominam sobie słowa Psalmu 23-ego z Księgi Psalmów. Może to Ci pomoże.

PSALM 23(22)*
Bóg pasterzem i gospodarzem

1 Psalm. Dawidowy.
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.

żródło: http://www.biblia.pl/PS/Biblia.htm

Pozdrawiam: Jacek
PS. Lepiej "sprzedaj" duszę Bogu. Czysty zysk.

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Adam (---.acn.pl)
Data:   2003-11-15 16:28

Uważaj. Z początku może być przyjemnie. Potem zobaczysz, że lecisz w ciemną studnię bez dna. Szatan naprawdę istnieje, ale lepiej z nim się nigdy nie spotkać. Istnieje też piekło, a tam już jest tylko nienawiść. Czy czułeś kiedyś nienawiść całym swoim ciałem? Wówczas nienawidzisz także siebie. Będziesz chciał bić na oślep siebie i wszystkich wokół, ale już nie będziesz miał ciała. To jest właśnie ogień piekła.
Wołaj o ratunek do Boga, póki nie jest za późno. Zerwij znajomości, które Cię popychają do takiego pomysłu. Przecież można poznać mnóstwo ludzi (choćby przez internet), którzy zaakceptują Cię i pomogą znaleźć sens życia. Niech Bóg Cię strzeże Swoją mocą!

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Elwi (213.186.78.---)
Data:   2003-11-15 17:40

Twoje pytanie samo w sobie zdrada to, że Ty tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego kim jest Szatan. A on nie jest wcale zainteresowany, aby zdradzić swoje prawdziwe oblicze. Kusi nas rozmaitymi "błyskotkami" dając pozorne szczęście. A to prawdziwe i najpiękniejsze może tylko od Boga pochodzić.
Spróbuj...., a się przekonasz!

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Jurek (---.gw.connect.com.au)
Data:   2003-11-16 05:56

Drogi goat_vomit
Sw ojciec Pio tym, ktorzy nie wierza w pieklo mowil, “Uwierzysz gdy sie tam dostaniesz”. Ale Ty przeciez wierzysz w Szatana, a zatem i powinienes wierzyc w istnienie Boga. Wiedz o tym, ze jesli swiadomie odrzucisz Boga, to moze to byc grzech przeciwko Duchowi sw, a taki grzech nie bedzie odpuszczony powiedzial Syn Bozy. zatem zastanow sie i przeczytaj, ze Szatan juz na poczatku w pierwszy rozdzial Ewangelii Sw Marka uznaje swego przeciwnika.
"Nauczanie w Kafarnaum*
21 Przyszli do Kafarnaum. Zaraz w szabat wszedł do synagogi i nauczał. 22 Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.
Uzdrowienie opętanego*
23 Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: 24 «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży*». 25 Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!». 26 Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. 27 A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». 28 I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej." Mk 1:21-28.
Roznica miedzy Szatanem a Toba jest, ze on nie moze byc zbawiony, wiec jest ojcem klamstwa. Ty jednak jeszcze mozesz byc w niebie.
Pamietaj, ze lotr z krzyza poszedl do nieba, tak wilkie jest milosierdzie Boze. Faktycznie, gdzie wiekszy grzech tam wieksze Milosierdzie.
Wrong Way, Go back! Moze, lepiej wyrzygaj to z siebie.
Bede sie modlil, abys zmienil zdanie.
jurek

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: Calina (---.rasserver.net)
Data:   2003-11-17 00:38

Nawet jeśli, to tylko twoja igraszka; to nie przypadek, że jesteś tutaj z nami.
Pomodlę się w twojej intencji, dzisiejsza msza św. dla ciebie.

 Re: Chcialbym zaprzedac dusze Szatanowi.
Autor: dasiool (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-17 08:01

I nawet jesli to zart, to takie zartowanie moze miec rozne skutki, przed czym Cie przestrzegam. Zwlaszcza mowienie roznych rzeczy "na glos" moze miec bardzo rozny skutek.
Mam nadzieje, ze z tego wyrosniesz.
Z Panem Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: