logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-12-27 16:31

Witam jestem z dziewczyną półtora roku z roczną przerwą ,10 miesięcy temu do siebie wróciliśmy nie dawno się przeprowadziłem się do jej miejscowości, ciągle się nam wpieprza jej matka z siostrą moja rodzina nie akceptuje mojej dziewczyny ponieważ kiedyś byliśmy razem przed powrotem to kazała mi rzucić pracę w grudniu zrobiłem to nie wyszło mi wróciłem do siebie na wyzywała mnie od nierobów. Miała innego chłopka dwa dni po rozstaniu.itd. mieszkanie mojej mamy nazwała od meliny. Moja mama powiedziała że moja dziewczyna nie ma do niej wstępu. Ostatnio Matka i siostra mojej dziewczyny zrobiły mi awanturę wszystko mi wygarnęły od początku związku że źle zrobiłem że wróciłem do siebie że powinienem zostać (miałem mieszkać pod mostem jeść kamienie) co ja mogę dać jej córce o wszystko mnie obwiniły nie widzą że moja dziewczyna mnie szantażowała w grudniu uważają że ona mnie potrzebowała i ja miałem wszystko rzucić i to moja wina że mi nie wyszło. Mojej dziewczyny matka żąda żeby moja mama szanowała dziewczynę powiedziała mi że jak moja mama się nie zmieni to mam się do niej nie odzywać urwać kontakt. Dziewczyna też mi grozi że jak to się nie zmieni to się ze mną rozstanie. Nie wiem co robić czy ten związek ma sen mojej kocham moją dziewczynę zależy mi na niej jest teraz jest między nami dobrze. Dziewczyny mama i siostra chcą wszystkim rządzić pozdrawiam proszę o jakieś odpowiedzi.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: maaja (---.220.109.55.umts.static.t-mobile.pl)
Data:   2016-01-05 17:37

Usamodzielnijcie sie. Wyjedźcie daleko i spróbujcie życia bez komentarzy rodzin z obu stron. Jeśli pod jednym dachem to oczywiście po ślubie w kościele. W tej chwili macie tak, że pewno nie słyszycie własnych myśli - tej rodzinie to sie nie podoba, a tamtej tamto. Jak sie kochacie, to walczcie o swoje szczęście. Pozdrawiam.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-01-05 21:48

Łukasz to nie jest miłość. W miłości nie ma miejsca na szantaż. Naprawdę nie ma innych dziewczyn, które nie będą szanować swoich chłopaków?

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: 8699 (62.244.153.---)
Data:   2016-01-05 21:49

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Tego się nie zdobywa szantażem.
Przestańcie słuchać rodziców, jesteście dorośli. Sami się zastanówcie czy chcecie być razem, to już nie ten czas kiedy rodzice wybierali Wam zabawki.
Wyjaśniliście sobie z dziewczyną motywy tamtego rozstania? szantaże, groźby, wyzwiska i oczekiwania?

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-01-06 11:05

Tak. Myślę, że kontakt trzeba urwać. Tylko trzeba się mocno zastanowić, z kim.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: 77 77 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-01-06 13:09

"Na szacunek trzeba sobie zasłużyć." Moim zdaniem, nie można się z tym zgodzić. Powinniśmy darzyć szacunkiem każdego człowieka. Szczególnie dobrze można to zrozumieć patrząc na nowonarodzonych małych oraz cierpiących ludzi.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: aga (---.146.64.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2016-01-07 20:39

Absolutnie nie powinieneś ulegać szantażowi dziewczyny. Zastanawiające natomiast, dlaczego wchodzisz ponownie w toksyczną relację. Zauroczenie nie jest wystarczającym wyjaśnieniem. W moim odczuciu należałoby poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy i popracować nad tym z terapeutą.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Łukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-01-07 23:21

Dziękuje za odpowiedzi

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Łukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-01-08 00:25

Wróciłem do mojej dziewczyny ponieważ Ją kocham.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: 8699 (62.244.153.---)
Data:   2016-01-08 14:42

Na czym polega ten brak szacunku Twojej matki?

Popatrz na to z innej strony - jesteś w związku gdzie warunki dyktuje matka Twojej dziewczyny, w to wszystko wtrąca się siostra Twojej dziewczyny i ona sama karze Ci wybierać między nią a Twoją matką. A jeszcze nawet nie jesteście po ślubie.
Gdzie w tym wszystkim jesteś Ty, Twoje uczucia, potrzeby?
Związek tworzy dwoje ludzi, nie dwoje + mamusie + rodzeństwo.
Wyobraź sobie Waszą przyszłość za 5, 10 lat. To co teraz lekko Cię irytuje w Waszym związku za 5 lat stanie się wielkim problemem bo opadną klapki z oczu i przestaniesz być tak tolerancyjny. Czy chcesz aby Twoja dziewczyna wraz z rodziną kierowały Twoim zyciem? mówiły Ci z kim masz utrzymywać kontakt a z kim nie? szantażowały Ci i wyzywały Twój rodzinny dom od meliny?
Zastanów się...

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Anna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2016-01-08 17:39

Fajnie będzie. Teraz Ty zerwiesz kontakty ze swoją matką (z czasem z kolegami i wszystkimi osobami, które podpadną Twojej lubej, a będzie takich osób coraz więcej). Ale nic to - Ty ją przecież kochasz, więc pokonasz wszystkie przeszkody.

Potem Wasze dzieci nie będą miały kontaktu z babcią i tak będą sobie rosły w przekonaniu, że to jest normalnie - jak coś nie pasi, to zrywamy kontakt i żyjemy sobie dalej. Dorosną i stwierdzą,że rodzice są be, zatem zerwą kontakt z Wami. Wszak przykład będą miały z góry.

To wszystko wydarzy się na bank. Chyba że wcześniej Twoja luba uzna, że trzeba zerwać kontakt z Tobą. Nie wiem tylko, czy to wydarzy się przed Waszym ślubem, czy po ślubie. Przed pojawieniem się dzieci na świecie, czy może później...

Tak, czy siak - powodzenia życzę.
Przede wszystkim jednak mądrości, chłopie.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-01-08 19:03

"Wróciłem do mojej dziewczyny ponieważ Ją kocham."
Wanda Półtawska - "Prawdziwa miłość jest altruistyczna, sprawiedliwa i wymagająca". Z tego co piszesz nie wasza miłość nie spełnia ani jednego warunku, więc nie mów, że ją kochasz. Jesteś z nią bo boisz, się że cię inna nie zechce, bo przyzwyczaiłeś się, bo boisz się samotności. Przykre.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-01-08 19:16

Ale bałagan. Proponuję odciąć się od mamy, siostry, własnej mamy. Pobyć z dziewczyną i zastanowić się nad waszym związkiem. Jeżeli to miłość to zaplanować ślub i kategorycznie zabronić wtrącania się bliskich w wasz związek zarówno z jednej strony jak i drugiej. Nie oznacza to zerwania kontaktu a jedynie postawienie jasnych granic. Niestety często nasi bliscy robią coś co w ich pojęciu jest pomocą i ochroną a tak naprawdę więcej robią szkody jak pożytku. Do przemyślenia.

 Re: Jak mama się nie zmieni to mam urwać kontakt.
Autor: Łukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-01-11 01:15

Dziękuje za odpowiedzi

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: