logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę mieć inne zdanie niż spowiednik?
Autor: Niepewna (---.18-3.cable.virginm.net)
Data:   2016-02-04 02:03

Witajcie,
mam jedno pytanie dotyczące Spowiedzi. W sakramencie pojednania działa Duch Święty stąd moje pytanie - czy mogę nie zgadzać się ze spowiednikiem? Czy mam bezsprzecznie wykonywać jego zalecenia zakładając, że wszystko co powie w konfesjonale pochodzi od Boga?

 Re: Czy mogę mieć inne zdanie niż spowiednik?
Autor: Ada (---.191.180.132.sta.tczew.net.pl)
Data:   2016-02-04 08:44

Wydaje mi się, że powinieneś zapytać w konfesjonale, bo nie wiadomo o co konkretnie chodzi i ciężko powiedzieć.
Jeżeli Ty posłuchasz spowiednika, nie zrobisz nic złego, jeśli jednak to on coś źle powiedział, on będzie ponosił za to odpowiedzialność - nie Ty.

 Re: Czy mogę mieć inne zdanie niż spowiednik?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2016-02-04 12:21

Najlepiej zapytać spowiednika.

Dobry spowiednik powinien zachować minimum dystansu i nie podejmować za ciebie decyzji, na przykład dotyczących wyboru zawodu, męża, zakonu :P itp. Nawet koloru sukienki na bal albo marki samochodu. W tych sprawach spowiednik nie jest wyrocznią Pańską i zdecydowanie wolno ci mieć swoje zdanie, aczkolwiek zdanie spowiednika też warto rozważyć (niekoniecznie się z nim zgadzając).

Natomiast jeśli spowiednik zaleca ci, żebyś przestała coś robić, bo to jest grzechem, to należy przyjąć, że ma 100% racji i mówi w imieniu Boga - i zrobić wszystko, żeby posłuchać, a przynajmniej mieć świadomość, że nie słuchasz na własną odpowiedzialność i ku swojemu złu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: