logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Eucharystia a protestancki symbol.
Autor: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-07 19:53

Odpowiadający ~~~~ i Mateusz – dziękuję wam za odpowiedzi w wątku 'Sukcesja Apostolska, Łamanie Chleba, chrzest'. sporo mi się rozjaśniło. Zrozumiałem z tego co napisaliście, że Eucharystia występuje tylko w Kościele (wyznaniu) katolickim i prawosławnym, i że: "aby dokonała się transsubstantancja, dany kapłan musi być ważnie wyświęcony". Spytam tylko, czy to by oznaczało, że nie ma czegoś takiego jak Konsubstancjalne Ciało i Krew Pana Jezusa? Jest tylko Transsubstancjacja. Tak? Że ci drudzy co konsekrują niby w sposób Konsubstancjalny, nie konsekrują tak na prawdę w ogóle, bo nie są sensu stricto kapłanami. Zgadza się?

Proszę was jeszcze o odniesienie się do tego tylko:
A może jest tak, że zarówno Luteranie, Baptyści, Katolicy, czy protestanci (którzy uczą o symbolu) - ogólnie mówiąc wszyscy i wszystkie denominacje, nie ważne jak to się tam odbywa - to każdy z tych uczestników Wieczerzy, jakkolwiek ochrzczony, który GODNIE spożywa ten chleb i wino z tej Wieczerzy, to o każdym z nich (czy to o katoliku czy o symbolicznym protestancie), można powiedzieć, że: „spożywając ten chleb [z tej Wieczerzy], będzie żył na wieki”; „trwa w Chrystusie a On w nim”; „Chrystus go wskrzesi w dniu ostatecznym” – Jana 6:58b; Jana 6:56b; Jana 6:54b. Czy może jednak tak w cale nie jest? I tylko katolik tak naprawdę: „spożywa TEN CHLEB i będzie żył na wieki”; „trwa w Chrystusie a On w nim”; „Chrystus go wskrzesi w dniu ostatecznym” – Jana 6:58b; Jana 6:56b; Jana 6:54b?
Dziękuję za wyjaśnienie mi tego jak i tego co napisałem wyżej w tym poście.

 Re: Eucharystia a protestancki symbol.
Autor: ~~~~ (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2016-02-11 21:01

Luteranie, baptyści, katolicy z małej litery. Każdy wierzy w to co ma. Ja się trzymam słów Jezusa i traktuję je, w przeciwieństwie do braci odłączonych, którzy oparli się na Biblii, DOSŁOWNIE. Jezus nie powiedział tego jako przypowieści, alegorii, czy symbolu, wręcz przeciwnie, zapytał: To was gorszy? I wielu odeszło, pogodziłem się z tym, skoro wtedy nie uwierzyli, to co takiego się wydarzyło, że teraz uwierzą? (Ostatecznie Jezus sam się nie ukrzyżował).
Kościół nikogo nie umieścił w piekle. Mamy jasną drogę. Co z kim zrobi Pan Bóg zależy od Niego, On nie jest ograniczony, my tak.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: