logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Renata (185.101.131.---)
Data:   2016-07-04 19:51

Szukam pomocy w formie modlitwy czy jest jakaś,w której prosiłabym aby Bóg wysłuchał mej prośby.Mam sąsiadów którzy hałasem krzyków wulgaryzmów w słownictwie ,pijaństwem codziennym i uciążliwym szczekaniem psów ,tak umila codzienne życie drugim ze nie mamy juz sił,dalej żyć. Nic nie pomaga nawet polubowne ,bez konsekwencji zwrócenie uwagi ,a by inni mogli żyć gonie ,traktowani jesteśmy jak intruzi. obrzucani wyzwiskami i dokuczliwością codzienną od rana do wieczora a nawet godzin nocnych.Ciężko się zyje nic nie moge zrobić,jesteśmy z mężem bezsilni, mamy syna 17 latka jest chłopcem spokojnym który też stał się z nerwicowany, wiem że ludzie maja podobne przypadki i też przechodzą cierpienia z tego powodu, Chciałabym znalezc taka modlitwe która dodała by nam otuchy i ukojenia i sił do dalszego życia, bo kazdy dzień staje się koszmarem, bez chęci do dalszego zycia bez radości.

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-05 15:52

Jak najprędzej pójdź do dzielnicowego, a w razie nocnego hałasu wezwij policję. Jeśli złapie sąsiadów na gorącym uczynku, zapłacą mandat. Uwierz mi po dwóch mandatach i groźbie oddania sprawy do Sądu - z takim wnioskiem występuje sama policja, uspokoją się na pewno. Jeśli mieszkasz na osiedlach, napisz pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej. Sąsiedzi dostaną upomnienie. Sama tak załatwiałam problem z hałasem za ścianą.
Nie wymagaj od Boga tego, co możesz załatwić sama.

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2016-07-05 16:42

Modlitwa tak nie działa. Nie ma bezposredniej relacji między formą modlitwy a osiąganym skutkiem, nie ma modlitwy nr 1: na zmęczonych sąsaiadami, nr 2 na szczekającego psa, nr 3 na znerwicowane dziecko.
Przypuszczam, że może pojawić się tu także parę propozycji, które będą odzwierciedlały gusta, przeświadczenia i doświadczenia piszących, nie zaś Twoje zapotrzebowania. Znam panią, która codziennie odprawia drogę krzyżową, to dla niej ważne i jej z tym dobrze, ja tego nie czynię, nie koreluje to z moją duchowością i dlatego nikomu nie poleciłabym takiej praktyki. Dążę do tego, że nie ma relacji: odmówisz modlitwę A, osiągniesz skutek A1.
Niewątpliwie modlitwa zmienia nas, otwiera nas na Boga, jeśli na to pozwolimy. Każdy może wybrać taką, która przemawia do niego, która współgra z jego temperamentem itp., ktorą nie czuje się przeciążony, w której odnajdzie swoją drogę do Boga.

Niezależnie od modlitwy zakłócanie spokoju z powodu pijaństwa można zgłaszać władzom. Zwłaszcza jeśli chodzi o noc. Systematycznie. Konkretnie. Odważnie. Czynicie to?
Jeśli nie, to jednak nie przewalajmy wszystkiego na "odpowiednio dopasowane modlitwy".

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-05 16:47

Różaniec święty :)

"Przez tę modlitwę łatwo możemy otrzymać wielkie łaski i błogosławieństwo Boże"
św. Maksymilian Maria Kolbe

"Byłem naocznym świadkiem wielu cudownych i niezwykłych nawróceń, jakie dokonały się za sprawą różańca."
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

"Przepójmy nasze życie różańcem, a będziemy żyli Ewangelią (...), czerp wodę z różańca, a będziesz żył przy mistycznym źródle Maryi." św. Alojzy Orione

"Niezliczone są łaski z nieba, które otrzymano wskutek tej modlitwy. Za pomocą Różańca św. zwyciężone zostały herezje, naprawione obyczaje, oddalone zarazy, zakończone wojny, odzyskane oraz zachowane cnoty czystości, a ponadto obronione dusze przed wszelkim zasadzkom szatana." św. Jan Bosko

"Trzymajcie się Różańca, jak pnącze trzyma się drzewa; bo bez Matki Bożej się nie utrzymamy" bł. Matka Teresa z Kalkuty


"Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane
wstrząsa całym piekłem" św. Jan Maria Vianney


i można by długo mówić i przytaczać cytaty jak cudowna jest Ta Modlitwa!


http://louisgrignion.pl/tajemnica-rozanca-swietego.html?showall=1&limitstart=

z Bogiem i Maryją! :)

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Rafał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-05 16:58

Jest wiele modlitw, bardzo pomaga Koronka do Miłosierdzia Bożego na różańcu. Ale w takich warunkach lepsze będą
akty strzeliste - krótkie westchnienia, zawołania do nieba, np. "Jezu, Synu Dawida, ulituj się nad nami!", "Jezu, Jezu, ufamy Tobie!", "Panie Jezu, ratuj nas!" "Jezu! Jezu! Jezu!", "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nas, którzy się do Ciebie uciekamy!"
Modlić się można zawsze i wszędzie, nie tylko w kościele, nie musi to być długa modlitwa, z wieloma słowami, może być krótka, ale intensywna, całym sercem i wolą, może to być nawet modlitwa cicha, wewnętrzna, Bóg słyszy serce, a nawet - modlitwa bez słów, albo tylko własnymi słowami.
Powiedz szczerze Jezusowi, jaki jest problem. Porozmawiaj, zapomnij, że jest Bogiem, pomyśl, co by było, gdyby przyszedł do Ciebie w postaci ludzkiej, człowieczej. Nie bój się! Jezusowi można wszystko powiedzieć, chociaż i tak wie wszystko i tylko On wie, zna Twoją sytuację, podobnie jak
każdego człowieka na Ziemi. On zna nas po imieniu, nie jesteśmy anonimowi. O nie...

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Agnieszka (---.icpnet.pl)
Data:   2016-07-05 17:46

Osobiście odmawiam Koronkę do Bożego Miłosierdzia - polecam :)

 Re: Szukam modlitwy dodającej otuchę, ukojenie i siłę do życia.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-05 23:10

Warto odmawiać Akt zawierzenia przeciwko zmartwieniom i niepokojom - "Jezu oddaję się Tobie! - Troszcz się Ty! Jest to modlitwa Dolindo Ruotolo i dostępna w internecie:) Rewelacyjna! Daje Wiarę, Nadzieję i wypełnia serce Miłością:)
Konieczne jest zawiadomienie policji i MOPS- u o swoich problemach z sąsiadami. Trzeba to załatwić, póki nie jest za późno. A szczególnie, gdy tam są dzieci!

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas, szczególnie ten trudny, wymagający rozważnego, ale zdecydowanego działania i całkowitego zawierzenia siebie, rodziny i trudnych sąsiadów Miłosiernemu Jezusowi:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: