logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: mar (---.centertel.pl)
Data:   2016-07-05 11:19

Witam. Od pół roku mecze się strasznie. Jęcze Bogu o jedną intencje. Modlilam się Nowenna Pompejanska, Nowenna do świętej Rity nie raz, przed pracą chodzę na różaniec itd. Miałam nadzieję że Bóg mnie wysłucha, starałam się naprawdę się starałam. Tym czasem ani nie dał mi tej łaski o którą go tak bardzo proszę ani też nie dał mi innej- chodzi mi o to że nie pomógł mi się pozbierać z tego, nie uwolnił mnie. Ja wiem ze nie spełnia on życzeń jak złota rybka, że potrzebuję czasu na wszystko. Ale czy skoro nie wysłuchał moich próśb to czy powiedział nie bo nie czy po prostu uznał że nie czas na to jeszcze. W innym wypadku pomogłby mi się z tego pozbierać? Codziennie myślę o Jego słowach: proście a będzie wam dane. Ja błagam. Co dziwne serce mam bardzo spokojne, mam Mu zaufać w ciemno ale ze strachu stawiam warunki.

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-06 00:42

"Prosiłem Boga o siłę, aby triumfować;
On dał mi słabość, abym nauczył się smaku rzeczy małych.
Prosiłem o zdrowie, aby robić rzeczy duże;
On zesłał mi chorobę, abym robił rzeczy lepsze.
Prosiłem Go o bogactwa, aby być szczęśliwym;
On dał mi ubóstwo, abym był wrażliwym i mądrym.
Prosiłem o władzę, aby ludzie liczyli na mnie;
Dał mi słabość, żebym potrzebował tylko Boga.
Prosiłem Go o towarzysza, aby nie żyć samemu;
On dał mi serce, zdolne kochać wszystkich braci.
Prosiłem o wszystko, aby cieszyć się życiem;
On dał mi życie po to, abym mógł cieszyć się wszystkim.
Nie dostałem niczego, o co prosiłem;
Ale mam wszystko, czego mogłem oczekiwać
Chociaż mówiłem coś przeciwnego, Bóg mnie wysłuchał
I jestem najszczęśliwszym z ludzi."

Bóg Dobry i Miłosierny wie co komu i kiedy potrzeba:) Gdy nie spełnia prośby człowieka, to znaczy, że ma inny, lepszy plan albo jeszcze nie pora na to:)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz Wiary, Nadziei, Ufności i Miłości w chwilach, gdy jest trudniej:)

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2016-07-06 09:26

Opcji jest wiele - może powiedział "NIE" bo to, o co prosisz jest głupie, może powiedział "NIE" bo jeszcze nie czas, a może powiedział "NIE" bo jeszcze nic nie robisz oprócz modlitwy.

Z pełnym przekonaniem mówię, że Bóg, gdy mówi "NIE" to na tym nie kończy. Zawsze jest to "NIE, bo mam lepszy plan" albo "NIE, dopóki nie zaczniesz intensywnie działać"

I dlatego jeśli się długo modlisz i nic, to trzeba trochę odpuścić z modlitwą - przestać jęczeć i płakać, a zacząć zawierzać, dziękować i prosić o pomysły, co w danej sytuacji zrobić.
Albo dostaniesz to, o co prosisz, albo nagle stwierdzisz, że w zasadzie to już nie jest Ci to potrzebne.

Bóg działa nie tylko w sposób cudowny - czasem działa przez lekarzy, psychologów (to w kontekście tego, że nie możesz się po czymś pozbierać - może trzeba poszukać fachowej pomocy?)

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: Eizo (---.play-internet.pl)
Data:   2016-07-06 13:19

Napisałaś "Ja wiem ze nie spełnia on życzeń jak złota rybka", no właśnie, dlatego też nie traktujmy Go jak złotej rybki. Modlitwa to rozmowa, więc nie traktujmy jej jak prezentu dla Boga, po którym On musi się odwdzięczyć. Takie myślenie mieli Rzymianie, gdzie oni ze swoimi bogami zawierali w pewnym sensie umowy, bo była zasada "daję ci, abyś mi dał". Pozwolę sobie zamieścić cytat Tomasza à Kempis, który zmienił kiedyś moje rozumowanie (też byłem roszczeniowy w stosunku do Boga):
"Wielu ma dzisiaj Jezus tych, co kochają Jego Królestwo Niebieskie, ale mało takich, którzy dźwigaliby Jego krzyż. Wielu ma spragnionych Jego pocieszenia, lecz mało pragnących dzielić z Nim ból. Wielu znajdzie przyjaciół do stołu, ale mało do postu".

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2016-07-06 14:04

Droga mar, jeśli chcesz zwrócić się do Boga z jakąś konkretną intencją, to "jęczenie", jak sama to określasz jest raczej niewskazane. Powinnaś przede wszystkim zastanowić się, czy to, o co prosisz Boga jest zgodne z Przykazaniami, a także zapytać samą siebie, czy robisz coś, aby to osiągnąć. Bóg bowiem rozdziela łaski, kiedy prosimy Go o to w modlitwach, ale nie popiera lenistwa i bierności. Innymi słowy, powinnaś wykazać się z jednej strony własną inicjatywą - na tyle, na ile możesz, a z drugiej wytrwale się modlić. Cały czas mając na uwadze, że łaska, o którą prosisz, może Ci zostać udzielona dopiero po pewnym czasie i nie do końca w tej formie, o którą prosisz - niemniej jednak odpowiadającej Twoim potrzebom.

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-07 05:15

"Co dziwne serce mam bardzo spokojne, mam Mu zaufać"

Dal ci wiele. Czego jeszcze chcesz?


"Tym czasem ani nie dał mi tej łaski o którą go tak bardzo proszę ani też nie dał mi innej- chodzi mi o to że nie pomógł mi się pozbierać z tego, nie uwolnił mnie."

Gdyby cie uwolnił tak szybko, popełniłabyś za chwile podobny błąd. Wczoraj mądry ksiądz powiedział w komentarzu do Słowa Bożego, ze dobry wychowawca pozwala dziecku doświadczać skutków swoich błędów.

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: 777 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2016-07-07 10:23

Wiara, że modlitwy mogą same z siebie być silniejsze czy słabsze jest typem rozumowania zabobonnego.
Tym, co przeszkadza Panu w napełnieniu nas łaską, której pełne jest Jego Serce, jest ciasnota naszego serca. Trzeba wiedzieć, że funkcją modlitwy nie jest zadanie Panu gwałtu w celu otrzymania tego, czego sami potrzebujemy - On sam bowiem wie o tym najlepiej! - ale otwarcie naszego serca, przemienienie go i uczynienie dyspozycyjnym na przyjęcie łask, których od zawsze Pan chce udzielić. (z książki: ks. Tournyol du Clos "Uwolnienie z mocy złego ducha. Praktyczny przewodnik" Kraków 2010, s. 47).

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2016-07-07 17:14

"Trzeba wiedzieć, że funkcją modlitwy nie jest zadanie Panu gwałtu w celu otrzymania tego, czego sami potrzebujemy - On sam bowiem wie o tym najlepiej! - ale otwarcie naszego serca, przemienienie go i uczynienie dyspozycyjnym na przyjęcie łask, których od zawsze Pan chce udzielić."

A jak otworzyć swoje serce Bogu i uczynić dyspozycyjnym na przyjęcie łask?

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: 777 (176.115.7.---)
Data:   2016-07-07 21:37

Ruslana, zadałam to pytanie komuś, i dostałam taką odpowiedź:
1. Absolutna szczerość przed Bogiem. Otwarcie serca - nawet kryjącego pretensje.
2. Regularne poświęcenie spokojnych minut (codziennie? raz w tygodniu przynajmniej).
3. Pragnienie odpowiedzi (stawianie pytań i... oczekiwanie; Bóg daje odpowiedź w czasie: przez Słowo, przez ludzi, przez okoliczności).
Jeśli ktoś naprawdę szuka, życie ma stawać się dialogiem.

 Re: Jęczę Bogu o jedną intencję. Nie wysłuchał mnie?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-07-09 05:51

Tak naprawdę te laski, których Pan chce nam udzielić, to miłość. Jeśli On sam wie, czego najlepiej nam potrzeba, to dyspozycyjność serca polega na przyjęciu miłości. Otworzyć serce na Boga to odnaleźć Go w nim. To długotrwały proces. Trójca Święta, która mieszka w naszych sercach, poszerza się w wymianie miłości o nas samych. Życie staje się dialogiem miłości. Bóg może stać się namacalnie obecny w naszym sercu - św. Jan od krzyża, Żywy Płomień Miłości:
"O jak łagodnie i miłośnie
Budzisz się, Miły, w głębi łona mego,
Gdzie sam ukryty przebywasz rozkosznie!
A Słodkim tchnieniem oddechu Twojego
Pełnego skarbów wieczystych i chwały,
Jak słodkie wzniecasz miłości zapały!"

Jeśli tak się stanie, to ów dialog wygląda następująco / św. Jan od Krzyża, Pieśń duchowa /:

28. Dusza ma Tobą zajęta jedynie,
Całe moje jestestwo Twa służba pochłania!
Nie strzegę już stada
I nie mam innego starania,
Zajęciem moim jest słodycz kochania.

Przy czym chrześcijanin nie staje się w tym dialogu z Bogiem chłopcem do bicia dla świata.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: