logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak stworzyć referencję KKK?
Autor: Ciekawy (185.69.144.---)
Data:   2017-04-06 08:05

Jak stworzyć w bibliografii publikacji naukowej referencję Katechizmu Kościoła Katolickiego (najlepiej w stylu APA)?

 Re: Jak stworzyć referencję KKK?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-09 15:41

Może to Cię trochę zainspiruje:

"Table of Contents". Catechism of the Catholic Church, Second Edition. Libreria Editrice Vaticana. 2012. Retrieved 2 October 2014.

Catechism of the Catholic Church – English translation (U.S.A., 2nd edition) (English translation of the Catechism of the Catholic Church: Modifications from the Editio Typica, copyright 1997, United States Catholic Conference, Inc., Libreria Editrice Vaticana) (Glossary and Index Analyticus, copyright 2000, U.S. Catholic Conference, Inc.). ISBN 1-57455-110-8

Compendium of the Catechism of the Catholic Church – English translation (USCCB, 2006). ISBN 1-57455-720-3

http://en.wikipedia.org/wiki/Catechism_of_the_Catholic_Church#References

Ten pierwszy wpis jest tworzony automatycznie (na Wikipedii wpisuje się tylko dane do formularza).

Jaka to publikacja?

 Re: Jak stworzyć referencję KKK?
Autor: Mateusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-10 10:05

Myślałem o tym trochę i wydaje mi się, że nie należy przekombinowywać. Można potraktować to tak jakbyś cytował rozdział z książki albo uznać że ustęp KKK (CCC po angielsku) jest tytułem utworu, który znajduje się w większym zbiorze. Wydaje mi się, że to drugie rozwiązanie jest lepsze.

Poszukaj Katechizmu na Google Books, powinno być tam cytowanie w 3 popularnych formatach do wyeksportowania. Na Google Scholar powinieneś znaleźć też wiele przypadków cytowania.
Zależy to też wszystko od tego gdzie publikujesz, w publikacjach katolickich "Katechizm Kościoła Katolickiego 1234" powinien może wystarczyć.
Ostatecznie nie ma to takiego znaczenia.
Powodzenia przy pisaniu pracy

 Re: Jak stworzyć referencję KKK?
Autor: Ciekawy (---.range31-50.btcentralplus.com)
Data:   2017-05-09 21:26

Panie Mateuszu,

Dziękuję za pomoc i przepraszam za tak długą zwłokę w odpowiedzi. Zajmuję się teologią od kilku lat i jestem w trakcie przygotowywania strony internetowej z materiałami dla wierzących i poszukujących. Teraz właśnie piszę o kulcie maryjnym i w artykule tym cytuję Katechizm. Nie jest to więc publikacja naukowa, która będzie szła do jakiegoś periodyka lub do księgarni, ale z własnej pedanterii chcę trzymać się stylu APA, którego używałem jeszcze pisząc naukowo.

Może nie jest to najpoprawniejsze rozwiązanie, ale zdecydowałem się na:
Katechizm Kościoła Katolickiego (1994). Pallottinum.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: