logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: Maria (---.waxpol.net)
Data:   2017-09-14 22:27

Witam,
Czy Waszym zdaniem należy się modlić w jakiejś intencji nawet jeśli nie ma się wiary w otrzymanie łaski, o którą się modli?
Pojawiła się w mojej głowie myśl, by ponownie zacząć modlić się o pewną łaskę, ale jednocześnie nie wierzę, że ją otrzymam, całkowicie brak mi nadziei. Czuję się z tym źle, a ta myśl o modlitwie męczy mnie już dłuższy czas. Osobiście uważam, że to nie ma sensu, bo jak coś może być spełnione, skoro sama nie wierzę, że Bóg mnie wysłucha.

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-09-14 23:01

Pomódl się o łaskę wiary. I żeby się wypełniła wola Boża.

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-09-15 09:27

Mario, niech Twoja myśl o pragnieniu modlitwy przerodzi się w czyn modlitwy pokornej. Pan Bóg na takie pytanie już dał odpowiedź.

"A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię"
(J 14,13-14)

"Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi" (Iz 55, 8-9)

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2017-09-15 16:53

Myślę, że nawet jak chcesz się modlic o jakąś łaskę ("bez wiary"), to jednak moze tli się w tobie jakas mała cząstka wiary i nadziei. Warto modlic się o wzrost wiary. Moze twój rozum (racjonlane myslenie) nie wierzy, ale serce wierzy i stąd wrazenie, że nie masz wiary. Pamiętaj że Jezus własnie wysłuchuje poprzez wiarę i wytrwałość.

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-09-15 21:27

Mario, posłuchaj proszę homilii, którą wygłosił ks. K. Wons: (klik), zapoznając się wcześniej z Ewangelią św. Łukasza (6,12-19).

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-09-15 21:47

Jeśli masz taką myśl, aby się modlić - to się módl. A resztę - nawet swoją niewiarę - zostaw Panu Bogu. Trwaj na modlitwie, wsłuchaj się w nią.

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: Maria (---.waxpol.net)
Data:   2017-09-16 14:26

Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi!

 Re: Czy modlitwa bez wiary ma sens?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-09-17 09:17

Jeśli zginasz kolano do modlitwy, już zawierzyłaś. Tak więc spokojnie. Jednak to o co prosimy musi być zgodne z wolą Ojca, bo tylko On wie, co jest dla nas najlepsze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: