logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Grupy parafialne a inna parafia rodzinna.
Autor: Agata (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-19 23:59

Wynajmuję mieszkanie w innym województwie. W rodzinnej parafii nie chodziłam na oazy i inne grupy. W ogóle o tym nie pomyślałam. Teraz się zastanawiam...
Czy trzeba należeć do danej parafii?
(Na Oazę już raczej za stara, po 30stce)

 Re: Grupy parafialne a inna parafia rodzinna.
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-09-20 07:44

Droga Agato,

Należałam do kilku grup w innej parafii i nigdy nie było z tym problemu. W mojej parafii nie było grup dla młodzieży, były za to w sąsiedniej - więc sporo młodzieży spotykało się tam razem niezależnie od swojej przynależności terytorialnej.
A najlepiej jak już znajdziesz grupę, do której chciałabyś należeć - zapytać u źródła, tj. w tej wspólnocie.

Z modlitwą,
Ania

 Re: Grupy parafialne a inna parafia rodzinna.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-20 12:04

Zastanawiasz się nad przynależnością do grupy w nowym miejscu i chcesz wiedzieć, czy jako lokatorka wynajętego mieszkania możesz wejść w skład takiej grupy, choć pochodzisz z innej okolicy? Dobrze rozumiem?

Możesz. Nieważne, skąd pochodzisz. Teraz Twoją parafią jest zasadniczo ta, w której mieszkasz, ale to i tak nie gra większej roli. Mogłabyś wybrać wspólnotę działającą jeszcze gdzie indziej. Pomyśl, dla klarownej ilustracji, ilu studentów należy do grup, wspólnot czy ruchów daleko od domu rodzinnego i nie ma problemu...

 Re: Grupy parafialne a inna parafia rodzinna.
Autor: Franciszka (---.146.69.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-09-20 13:12

W momencie przyjścia do grupy nikt nie sprawdza dokumentów tożsamości ze zdjęciem. Ważne, żeby była taka grupa, do której będziesz chciała należeć, nawet utożsamiać się z nią. Jasne, że nie będziesz jeździć na spotkania grupy do rodzinnej parafii w innym województwie. Właśnie cała działalność duszpasterstwa akademickiego w Polsce opiera się na założeniu, że potrzebne są one osobom, które czują się osamotnione, studiując lub pracując daleko od domu.
Wybierając grupę, działającą przy parafii być może przekonasz się, że należą do niej ludzie z dalszych okolic, spoza parafii. Na stronach internetowych parafii są informacje o wszystkich wspólnotach i grupach, działających przy niej.

 Re: Grupy parafialne a inna parafia rodzinna.
Autor: A2 (---.dynamic-ww-11.vectranet.pl)
Data:   2017-09-21 20:28

Idź i nie zwlekaj.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: