logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-11-13 17:57

Odczytałabym natychmiast następujące znaki:

Znak 1.: Zastanowić się, jak potraktować rzecz znalezioną. W pierwszej chwili pomyślałabym, by zanieść różaniec do Biura Rzeczy Znalezionych, jednak zdaje się, obecnie prawo jest takie, że Biuro Rzeczy Znalezionych może nie przyjąć rzeczy o wartości poniżej 100 zł. Trzeba byłoby postarać się oszacować wartość różańca. Jeśli oceniłabym, że wartość pieniężna jest poniżej tej wyznaczonej prawem, wówczas pewnie dałabym ogłoszenie przez Facebook, że poszukuję właściciela. Często widzę, że ludzie dają takie ogłoszenia — trzeba przyznać, że częściej ogłaszają, że coś im zginęło, niż że coś znaleźli. W ostateczności zanieść do kancelarii parafialnej.

Znak 2.: Zastanowić się, jak potraktować rzecz, która być może była pobłogosławiona. Zgodnie z Kan. 1171 Kodeksu Prawa Kanonicznego „Rzeczy święte przeznaczone aktem poświęcenia lub błogosławieństwa do kultu Bożego, należy otaczać czcią i nie wolno nimi posługiwać się do użytku świeckiego lub niewłaściwego, chociaż są własnością osób świeckich." W związku z tym, że nie wiedziałbym, czy zgubiony różaniec był poświęcony, raczej traktowałabym go tak, jakby był pobłogosławiony. W związku z tym, gdyby był w jakiś sposób już uszkodzony i nie zamierzałabym go naprawić, wówczas można byłoby go spalić, zakopać, lub gdyby te czynności nie były możliwe, wówczas zanieść do kancelarii parafialnej i poprosić, by się nim zajęli.

Znak 3.: Powinnam się pomodlić do św. Antoniego, by dopomógł właścicielowi różańca odnaleźć się ze zgubą. Św. Antoni jest bardzo pomocny w sprawach, gdy coś zaginie — przynajmniej ja tego wielokrotnie doświadczyłam nawet w sprawach dość mało ważnych lub mnie niedotyczących. Dziękuję Ci św. Antoni za pomoc!

 Tematy Autor  Data
 Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Aneta 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy Staszek 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy Magdalena 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy weronika 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy Magdalena 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg che mi powiedzieć? nowy Aneta 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Ј 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Marta 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Estera 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Aneta 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy G_JP 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Aneta 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Joanna 
  Re: Znalazłam różaniec. Co Bóg chce mi powiedzieć? nowy Krzysztof 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: