logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-12-20 11:53

Małgorzato, spróbuj może podejść do modlitwy, do swoich zapisków odpowiadając sobie na pytanie - czym dla mnie jest modlitwa?
Modlitwa to Twoja rozmowa z Bogiem, Twoja i tylko Twoja. To Ty dobierasz myśli, słowa, wyznania, dziękczynienia, prośby.
Jedyna modlitwa formułą, ktorą dał nam sam Jezus jest Modlitwa Pańska - Ojcze nasz.
Wyznanie wiary - Credo jest modlitwą ustanowioną przez Kościół, jest zbiorem zasad wiary.
Zdrowaś Mario: (klik) - tu jest wyjaśniona geneza i przesłanie tej modlitwy.

Co do zapisywania, sposobu odmawiania, miejsca, wyboru modlitwy i innych "czynników zewnętrznych" to najważniejsze żeby w ogóle się modlić. To może być malutka karteczka, czy obrazek z modlitwą, ktorą nosisz przy sobie. Może to być zapisany fragment Słowa Bożego, ktory masz w notesiku, można czytać Pismo Święte z nośnikow elektronicznych.
Jeżeli modlisz się z potrzeby serca, z pragnienia kontaktu z Bogiem to nigdy nie znieważysz modlitwy.
W modlitwie mogą wystąpić rozproszenia, zapomnienie, pomylenie treści, przerwana czy wygnieciona kartka.
Panu Bogu miła jest Twoja rozmowa z Nim, Twoja bliskość. Możesz klęczeć, możesz siedzieć, możesz modlić się w drodze do pracy czy po zakupy kiedy wokól jest szum samochodów a u współpasażera dudni w słuchawkach demoniczna muzyka.
Jeżeli padasz ze zmęczenia po calym trudnym dniu i już leżysz w łóżku, czy jesteś złożona chorobą to westchnienie do Boga z krótkim dziękczynieniem za ten dzień i znak krzyża, który sam w sobie jest modlitwą potwierdzająca wiarę w Trójcę Świętą jest godną modlitwą.
Jeżeli chodzi o nowenny, niektóre są odmawiane w określonym czasie. Inne odmawiane z własnego wyboru. Może sie zdarzyć zapomnienie, brak możliwości uczestniczenia, brak dostepu do treści. To nie jest "magiczna" modlitwa, zresztą żadna modlitwa sama w sobie nie jest magiczna. Ubranie modlitwy w słowa jest potrzebne nam żeby Pan Bóg "lepiej usłyszał"
A z modlitwą jest tak:

"Choć jeszcze nie ma słowa na języku: Ty, Panie, już znasz je w całości.
Ty ogarniasz mnie zewsząd i kładziesz na mnie swą rękę." (Ps 139, 4-5)

Małgorzato, trochę odbiegłam od pytania startowego ale chciałam Ci chociaż trochę pomóc w uwolnieniu się od tych skrupułów.

 Tematy Autor  Data
 Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Malgorzata 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Hanna 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Malgorzata 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy B. 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Malgorzata 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy wyszywaczekwredny 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Kalina 
  Re: Modlitwy w zeszycie ze świecką okładką. nowy Malgorzata 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: