logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego co jakiś czas znajduję różańce?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-01-26 14:46

Witam, postanowilam napisac ze wzgledu na dziwne zdarzenie ktore znow mnie spotkalo, kazdy sie dziwi gdy o tym opowiadam poniewaz na pewno nie jest to juz zbieg okolicznosci zwykly, co jakis czas znajduje rozance, jestem osoba pobozna ale nie praktykujaca nie mam pojecia dlaczego mi sie to przytrafia, w drodze do sklepu, niedaleko mojego domu. nie wiem co o tym myśleć. to za czesto sie zdarza niektorzysie smieja ze bede chyba zakonnica ;) a jak wy moglibyscie to wytlumaczyc ? Proszę o odp

 Re: Dlaczego co jakiś czas znajduję różańce?
Autor: wyszywaczekwredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-01-26 16:43

> jestem osoba pobozna ale nie praktykujaca

A jak wygląda taka osoba? :nadstawia uszu: Bo dla mnie to brzmi jak: jestem osobą chodzącą, ale nie używam nóg.


> a jak wy moglibyscie to wytlumaczyc ?

Tak, że na twoim osiedlu mieszkają osoby pobożne i praktykujące, które odmawiają różaniec, a przynajmniej noszą go w kieszeni. A teraz jest zima, mają katar, a różaniec zaplątuje się w chustkę do nosa i łatwo wypada.


> niektorzysie smieja ze bede chyba zakonnica ;)

nie bój się, bywają może niepobożne zakonnice, ale niepraktykujących nie znam :P Więc chyba ci nie grozi.

 Re: Dlaczego co jakiś czas znajduję różańce?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2018-01-26 16:50

Znajdujesz różańce, bo ktoś je gubi. Zasadniczo to tak działa.
Mnie bardziej zastanawia co to znaczy żeś osobą pobożną ale nie praktykującą? Czego nie praktykujesz? Jeżeli wiary nie praktykujesz to jak się objawia Twoja pobożność? podstawowy błąd logiczny w tym zdaniu...

Tak w ogóle to sobie myślę, że nie chodzisz do kościoła i masz wyrzuty sumienia. I kiedy znajdujesz różaniec to boisz się usłyszeć, albo chcesz usłyszeć, że to znak, że masz chodzić do kościoła. Jeśli jesteś katoliczką to nie ma co szukać żadnych znaków tylko trzeba sobie przykazania przypomnieć i się zdecydować czy jesteś wierząca czy nie.

 Re: Dlaczego co jakiś czas znajduję różańce?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-01-26 17:39

Aneto, pisałaś już o tym, prawda?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=391654&t=391536
Myślę, że z tamtych odpowiedzi sporo wynika.

Osobiście nie znajduję różańców. Ostatnio widuję często zgubione rękawiczki. I nic z tego dla mnie nie wynika...
Co myśleć?
Nie wyciągać pochopnych wniosków o byciu zakonnicą. A ja nie będę dziewiarką.

 Re: Dlaczego co jakiś czas znajduję różańce?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2018-01-26 19:39

A Ty, co na ten temat uważasz? To Twoje doświadczenie.

Otrzymałam Różaniec ale miał fragmenty metalowe i zimne koraliki. Mąż na prośbę, kupił mi drewniany, jest ciepły. Tamten Różaniec oddałam koledze, który bardzo się cieszył i podzielił się, że zaczął się modlić.

Modlitwa na Różańcu wprowadza nas w życie Świętej Rodziny. Skoro w drodze do sklepu znalazłaś, to pewnie Maryja chodzi z Tobą na razie do sklepu, a jak się zaprzyjaźnicie to pokaże Ci coś więcej, ale potrzebna jest Twoja wiara i modlitwa, współpraca.
Kiedyś nie modliłam się na Różańcu systematycznie. Teraz widzę, że ta codzienna modlitwa wszystko rozwiązuje, porządkuje co trudne, Matka Boża otacza opieką także tych najbliższych i dalszych. To piękne doświadczenie warte przeżycia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: