logo
Piątek, 19 października 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy Bóg może defintywnie opuścić człowieka?
Autor: Julka (212.244.145.---)
Data:   2018-02-12 19:57

Dz. s. Faustyny 1728 "Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną".
Wynika z tych słów, że Pan Jezus może opuścić człowieka, jeżeli on udaremnia wszystkie starania Jego, aby zbawić człowieka. Czy takie odejście Boga jest już definitywne?

 Re: Czy Bóg może defintywnie opuścić człowieka?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-02-13 18:33

Nie jest. Definitywne rozłączenie człowieka z Bogiem następuje dopiero wówczas, gdy dusza danej osoby trafia do piekła. Nigdy wcześniej.

 Re: Czy Bóg może defintywnie opuścić człowieka?
Autor: Ona (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2018-02-13 19:42

"(...) a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną".
Ten fragment rozumialabym bym tak: czlowiek ma wolna wole i jesli zdecyduje sie odrzucic Boga, Bog nie bedzie mu sie narzucal na sile, ale bedzie mimo to czekal na jego powrot.

 Re: Czy Bóg może defintywnie opuścić człowieka?
Autor: bvr (---.mf.gov.pl)
Data:   2018-02-14 10:45

Na marginesie: w tym fragmencie znakomicie wyjaśnione jest czym jest gniew Boga, to nie żaden akt przemocy, agresji itp. tylko dopuszczenie na człowieka konsekwencji jego własnych wyborów. Bóg najpierw proponuje miłosierdzie, a gdy człowiek je odrzuci, pozostaje tylko sprawiedliwość. Oczywiście w trakcie życia ziemskiego, w jakimkolwiek stanie ducha by się nie znajdował, zawsze można się zwrócić w stronę miłosierdzia.

 Re: Czy Bóg może defintywnie opuścić człowieka?
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2018-02-16 14:00

"zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną"

To brzmi zupełnie jak piekło i pewnie tym w swei istocie piekło jest. Jeśli Pan Jezus dopuszcza wobec grzesznika podobny stan jeszcze za życia to robi to po to, aby odczuwszy konsekwencje zawrócił na właściwą drogę. Podobnie jak syn marnotrawny: dostał wszystko co chciał, zrobił z tym co chciał i dopiero jak wylądował w chlewie między świniami zastanowił się nad sobą.

R.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: