logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kwestie finansowe, skrupuły.
Autor: Monika (212.182.34.---)
Data:   2018-02-20 17:32

Mam wątpliwości co do jednej kwestii w moim życiu. Staramy się o różne zasiłki pieniężne, ponieważ nie pracuję, a mąż daje ale niewielkie sumy na utrzymanie domu i dziecka. Problem w tym że nie umiem uczciwie przedstawić jego dochodów, bo nie mam wiedzy ile tak naprawdę zarabia. Umowę ma na pół etatu mimo że pracuje na pewno więcej i na pewno więcej zarabia niż formalnie na umowie. Twierdzi, że pracodawca nie chce mu dać innej umowy. Między nami też nie układa się najlepiej, więc ciężko się w ogóle z nim nieraz dogadać zarówno w tych kwestiach jak i innych. Niestety mam skrupulatne sumienie i roztrząsam tę kwestię, mimo że nie jest moją winą nieuczciwość mojego męża i jego pracodawcy. Dla niego to nie problem, dla mnie tak, bo lubię być "przejrzysta" w tym co robię. Mam wątpliwości czy mogę w tej sytuacji przyjmować Komunię Św.?

 Re: Kwestie finansowe, skrupuły.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2018-03-02 21:36

"Staramy się o różne zasiłki pieniężne, ponieważ nie pracuję, a mąż daje ale niewielkie sumy na utrzymanie domu i dziecka"

Jeśli ma, ale nie daje, to się nazywa przemoc ekonomiczna i jest to problem do rozwiązania, być może z pomocą prawnika i ewentualnie psychologa. Masz prawo w takiej sytuacji domagać się alimentów od męża. Być może warto, żebyś też poszła do pracy, chociaż na część etatu.
Zwrócę uwagę na dodatkową kwestię: zasiłki nie biorą się znikąd. To pieniądze płacone w postaci podatków przez osoby, które być może zarabiają mniej niż Twój mąż.

 Re: Kwestie finansowe, skrupuły.
Autor: ala (---.euro-net.pl)
Data:   2018-03-05 00:40

Nie odpowiadasz za niego ale za siebie. Weż zasiłki jeśli Ci przysługują. Wychowujesz dzieci. Mąz jeśli nie płaci na dom, pod rygorem alimentów - może da ci więcej. Nie jest to chyba najlepszy moment na skrupuły. On podpisuje informacje - jeśli podpisze nieprawde - jego problem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: