logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wiele razy popełniłem grzech cudzołóstwa.
Autor: Bartosz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-29 15:27

Ostatnim czasem wiele razy popełniłem grzech cudzołóstwa, mimo wiedzy o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu (ale skoro to stan a nie czyny czy jakiś okres czasu to i tak to robiłem) mówiłem Bogu że więcej tego już nie zrobię i inne podobne. Natomiast dalej to robiłem, postanwaialem też już więcej tego nie robić ale i tak grzeszylsm w ten sposób. Mogłem to robić z dzia na dzień, zdarzyło się też więcej niż 1 raz na 24h i mogłem tak robić przez może miesiąc albo i krócej. Czy mogłem zgrzeszyc przeciwko Duchowi Świętemu?

 Re: Wiele razy popełniłem grzech cudzołóstwa.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2018-03-29 21:33

W mojej ocenie nie popełniłeś ani grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, ani cudzołóstwa, tylko zgrzeszyłeś masturbacją. Poczytaj w KKK (klik), czy się zgadza. Pod wskazanym linkiem znajdziesz definicje.
Jeśli nie przystąpiłeś jeszcze do sakramentu pojednania, nie zwlekaj z tym. A spowiadając się, nazywaj grzechy po imieniu.

 Re: Wiele razy popełniłem grzech cudzołóstwa.
Autor: Robson (---.static.chello.pl)
Data:   2018-03-30 13:18

Ostrożnie z takimi zapewnieniami "teraz to już nigdy, Panie, na pewno, daję słowo". Dyktuje je co prawda wstyd, wydają się właściwe (bo żal i postanowienie poprawy), ale są podszyte pychą. Chciałbyś w ten sposób Bogu coś udowodnić: że jesteś mocny, że wytrwasz, że zasłużysz sobie na Jego łaskę, że już nie upadniesz. Święty Piotr też był taki "kozak" i wszyscy pamiętamy co się stało.

Na Bożą Łaskę nie można sobie zasłużyć własnymi siłami: można ją tylko przyjąć, ale wyłącznie w pokorze pamiętając o tym, że "beze Mnie nic nie możecie uczynić" (J 15,5)

Po następnej spowiedzi więc nie rób już podobnych przysiąg, tylko przyznaj: bez Jego pomocy nawet dnia nie wytrzymasz, a potem o nią pokornie proś, bez kozaczenia.

Z Bogiem,
R.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: