logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: M (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2018-03-29 15:31

Sprawa wyglada tak ze mam ochote sie zabic. Stad to pytanie. Troche obawiam sie ze do piekla pojde. Moze warto by sie wyspowiadac tylko, czy moge isc normalnie do spowiedzi planujac popelnic grzech? Moge postanowic poprawe z pewnych innych rzeczy, nawet nie tyle moge ile juz probuje, ale sa rzeczy co do ktorych swiadomie w tym momencie nie zamierzam postanowic poprawy. Moze sie koniec koncow nie zabije, ale sa inne grzechy, ktore i tak zamierzam popelniac np. nie zamierzam chodzic do kosciola.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: k (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-03-29 16:19

hmm, do spowiedzi możesz pójść, a nawet powinnaś - bo na razie nie popełniłaś grzechu a jedynie masz pokusy popełnienia grzechu ciężkiego. Więc z takimi pokusami naprawdę nie warto zostawać samemu. Do tego aby jednak skorzystać z sakramentu pokuty potrzebna jest Twoja chociaż maleńka, zaufanie do Pana Boga, że pomoże Ci się uporać z trudnościami i chociaż minimalna chęć poprawy. Wiem, ze to się łatwo mówi. Tylko zadaj sobie pytanie czy Ty naprawdę nie chcesz żyć. Dzisiaj jest tak jutro może być inaczej, a nadzieje zawsze warto mieć.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: k (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-03-29 16:44

Polecam też czytanie 'Dzienniczka' św. s. Faustyny, wiele można się nauczyć i sobie dopomóc. Zajrzyj na stronę www.faustyna.pl oraz tutaj:
www.faustinum.org/WP/pl/2018/03/27/rana-wypelniona-bogiem-cz-7/

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: Bruno (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-29 17:18

Idź do spowiedzi.
Z tego co napisałaś to jesteś bezsilna i tracisz kontrole nad życiem.
To naprawdę dobry czas na oddanie kierownictwa Bogu, powierzenie sie Mu i życie dla Niego.
Zastanów sie czy chcesz pełni. Wole Boga czy swoją.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: Mateusz (31.42.19.---)
Data:   2018-03-29 17:58

Idź do spowiedzi. Jeśli trafisz na mądrego i odpowiednio poinformowanego kapłana, być może uzyskasz nie tylko rozgrzeszenie, ale również kontakt do osoby/osób, które mogłyby Ci pomóc tak, aby myśli samobójcze nie powracały w przyszłości.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: Estera (---.146.32.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2018-03-29 17:58

Przede wszystkim idź do lekarza, psychiatry albo rodzinnego, ewentualnie do psychologa i powiedz mu o myślach samobójczych. To może być objaw depresji.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: j (---.cust.netmar.net.pl)
Data:   2018-03-29 18:35

Powiedz co leży ci teraz na sercu, z czym nie możesz sobie poradzić? Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie :)

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-29 21:49

Co się dzieje? Czy można Ci jakoś pomóc?

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-03-30 11:35

Iść. Dlaczego? Bo tego potrzebujesz i może to być ostatnia deska ratunku. Powiedz sobie "Jezu wskaż mi do którego spowiednika mam pójść" Mi to bardzo pomogło po latach (!) nie chodzenia do kościoła, bezsensu i rozpaczy w moim życiu, stanów depresyjnych i nerwicy. Jezus mnie chyba wtedy wypchnął siłą z domu (byłam w totalnej rozsypce), wyspowiadałam się i wzięłam komunię, wracałam do domu w stanie łaski uświęconej, jak na skrzydłach, wolna od lęku :-) Po za tym uświadomiło że dla Boga jestem ok, taka jaka jestem, niedoskonała. Każda chęć zakończenia życia moim zdaniem bierze się z tego że szatan wmawia ci że jesteś beznadziejny i niewart miłości i człowiek wierzy że to są jego własne myśli, że my sami to o sobie myślimy. To że jesteś w dołku nie znaczy że z niego nie wyjdziesz ale zmienić myślenie powinieneś żeby sobie samemu nie szkodzić bardziej. Nie daj się wchłonąć smutkowi bardziej. Polecam Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły, modlitwę Ojca Dolindo "Jezu, Ty się tym zajmij" (bardzo uspokaja), codzienną modlitwę, częstą komunię :-)
Jeśli nie zamierzasz poprawiać się w pewnych grzechach to napiszę tylko że to co wydaje cię do nieprzezwyciężenia z Jezusem jest możliwe.

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: ciekawa_odpowiedzi (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-03-30 13:27

Drogi M,

Porozmawiaj z kimś zaufanym, w cztery oczy. Może jest w parafii zaufany ksiądz (z którym mógłbyś porozmawiać w konfesjonale i nie tylko) albo w rodzinie jest jakaś osoba, która pomogłaby uporać Ci się z jakimś problemem. Skonsultuj się też niezwłocznie z psychologiem. To może być oznaka depresji.

Nie znamy się, ale może pomóc Ci w jakiś sposób? Wysłuchać Cię?

Jeśli coś nam ciąży, powinniśmy o tym mówić. Dzięki temu ktoś będzie mógł nam pomóc.

Wierzę, że problemy mają swoje rozwiązania i powinniśmy ich szukać. Samobójstwo jest straszną rzeczą - na pewno chciałbyś odebrać sobie taki piękny dar jak życie? Byłbyś w stanie to sobie zrobić? Nie zasługujesz na to. Musisz siebie pokochać, wybaczyć sobie pewne błędy, pomyśleć co zrobić, by życie ZMIENIĆ, ale nie zakończyć.

Kiedyś chciałam się zabić jako nastolatka (tzn. miałam myśli samobójcze), ale to na szczęście przeszło i jestem bardzo szczęśliwa, że nie zrobiłam nic głupiego.

Proszę Cię, szukaj pomocy - u psychologa, u księdza, w modlitwie, wśród innych ludzi. Daj komuś szansę sobie pomóc.

Pozdrawiam

 Re: Mam ochotę się zabić. Czy się spowiadać?
Autor: Lea (---.fiberway.pl)
Data:   2018-04-09 21:44

Ale przecież do spowiedzi można iść z mocnym postanowieniem poprawy z każdego grzechu. Inaczej spowiedź jest nieważna, o ile nie świętokradcza?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: