logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg błogosławi grzech?
Autor: Paweł (---.cus.pl)
Data:   2018-05-05 07:33

Nurtuje mnie pytanie odnośnie błogosławieństwa Boga. Po kilku latach rozpada się małżeństwo którego owocem jest dwójka dzieci. Małżonkowie znajdują sobie nowych partnerów z którymi mają dzieci. Czy Bóg tak chciał? Rozumiem że na pewno nie było wolą Boża rozpad małżeństwa. Czy pomimo niewierności /cudzołóstwa Bóg nadal błogosławi?

'Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię"

 Re: Czy Bóg błogosławi grzech?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2018-05-05 17:20

Pawle,
Mam odczucie jakbyś nieco szukał dziury w całym ale może się mylę :)
Bóg dał wszystkim wolną wolę i o tym dobrze wiemy. Człowiek może sobie nawet grzeszyć, jeżeli taką wybrał drogę. Jednak powinien mieć również i świadomość, że za każdy grzech kiedyś na pewno odpowie, jeżeli nie skorzysta wcześniej z Sakramentu pokuty i nie nawróci się. To tak pokrótce.

Na tytułowe.
Bóg nigdy nie błogosławił ludzkich grzechów, bo grzech to zło, a także zerwanie relacji z Bogiem, też o tym dobrze wiemy. Ale miłość Boża i Jego miłosierdzie wobec samego człowieka jest wieczne, nieskończone, pomimo wszystkich upadków; różnych bezeceństw i draństw. Bo taki jest nasz Stwórca i Ojciec Przedwieczny. On nikogo nie opuści i nie skreśli. A zatem, przytaczając i parafrazując słowa z Pisma Świętego: Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.

 Re: Czy Bóg błogosławi grzech?
Autor: Mateusz (84.38.81.---)
Data:   2018-05-05 18:24

Odpowiedz na szybko: Bóg NIGDY nie błogosławi grzechu. Podobne stwierdzenia mogą być tylko i wyłącznie dowodem braku wiedzy na temat przymiotów Boga, który jest Święty (zob. Iz 6,3) i do tego samego wzywa nas, ludzi(zob. 1 P 1,16). A cudzołóstwo od początku było i do końca świata pozostanie grzechem. Owszem, jest w Biblii mowa o listach rozwodowych(Mt 19,7), jednakże ani słowem nie jest tam wspomniane o możliwości późniejszego zawarcia kolejnego małżeństwa, bo takowa po prostu nie istnieje. Jeśli sakramentalni małżonkowie rozstają się poprzez rozwód, a nie tylko czasowo oddzielają od siebie w drodze separacji, zaś następnie wstępują w nowe związki - to jedynie ich własny, grzeszny wybór, a nie "wola Boża". Bóg powiedział raz "nie cudzołóż" i nie zmieni raczej swojego zdania w tej kwestii. Nie jest zatem możliwe, aby osoby poprzez swoje życie próbujące udowodnić, że jednak jest inaczej mogły liczyć na dodatkowe "profity" trwając w grzechu. Pan Bóg chce nawrócenia takich ludzi, a nie ich utwierdzenia się w przekonaniu, że dobrze jest, jak jest.

 Re: Czy Bóg błogosławi grzech?
Autor: A2 (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2018-05-05 20:14

Pan Bóg błogosławi człowieka, ale nie grzech.

 Re: Czy Bóg błogosławi grzech?
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2018-05-06 10:29

Cytat z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej:

"1728. PAN JEZUS OPOWIEDZIAŁ ŚW. FAUSTYNIE, JAK ODNOSI SIĘ DO GRZESZNIKÓW

Napisz: - Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną. (Dz 1728) "
Ode mnie: Jezus nigdy nie szedł na jakiekolwiek kompromisy z grzesznikami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: