logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-06-14 02:01

"... wpływ na to też miały problemy rodzinne..coś w stylu przemocy domowej, i wyzwisk..."
Tajemnica, czy nie tu trzeba by szukać pierwotnego źródła Twoich problemów? Problemów z odrzucaniem Boga, z lękiem, z brakiem poczucia pewności i co wydaje mi się najważniejsze-ogromnego deficytu miłości i braku akceptacji.
Te wyzwiska i przemoc nie są tylko mrocznymi wspomnieniami. To trwa nadal.
Mama, która straszy Cię Bogiem, która wpędza Cię w poczucie winy za dawne i obecne zachowania i stawia jakieś mroczne diagnozy opętania.
Jesteś metrykalnie dorosła ale odnoszę wrażenie, że jesteś potwornie zagubionym, pozbawionym miłości w rodzinie dzieckiem.
To Twoje dziecięctwo poszukuje za wszelką cenę miłości i jest ryzyko, że w takim pragnieniu, które jest poprzedzone traumatycznym okresem dojrzewania możesz się zaplątać w coś co miłością nie jest. Przy takich brakch emocjonalnych z dzieciństwa możesz szukać "ojca" , kogoś kto będzie powiernikiem ale i opiekunem.
Czy nie jest tak, że osoba, do której wzdychasz bez wzajmności jest sporo starsza od Ciebie?

"Dobra, jeśli Bóg jest faktycznie to wiem, że nie spełnia marzeń, ale mi cały czas chodzi o to, że ja dostaję ZAPRZECZENIE tego, tak jakby ktoś chciał mnie skrzywdzić." i dalej "ale nie jestem w stanie się modlić, czy wierzyć, bo cały czas robiłam to w jednej intencji, a dostawałam tak jakby z pięści w twarz :/"

Pan Bóg wysłuchuje Cię bardzo uważnie, ale też Pan Bóg widzi znacznie szerzej niż Ty. Widzi Twoje zagubienie emocjonalne i może chce Cię ustrzec przed źle ulokowanym uczuciem, daje Ci czas na podjęcie terapii i cierpliwie czeka kiedy zaczniesz Go prosić ale nie interesownie. Odpowiedz proszę, czy gdyby Bóg spełnił Twoje oczekiwania to kochałabyś Go bardziej? A co, gdyby ta wyczekiwana miłość okazała się niewypałem? Obraziłabyś się na Boga tak jak teraz przypisując Mu winę.
Byłoby dobrze żebyś naprostowała sobie obraz Boga. Jeżeli oczekujesz rzeczywistej pomocy a nie tylko wylania swoich pretensji to wymaga Twojego wkładu pracy.
Co masz robić już zostało napisane. Ja jeszcze dołożę lekturę obowiązkową, żebyś Boga nie traktowała jak grającej szafy, żebyś przynajmniej spróbowała poznać i przyjąć Jego Istotę. Na początek proponuję cały Pierwszy List Św. Jana. Poznasz w nim Boga ale też spojrzysz na siebie w lustrze.

Zagubiona, poczytaj o syndromie DDD (Dorosłe Dziecko z Rodziny Dysfunkcyjnej)
Czy nie odnajdujesz się w takim obrazie. Być może potrzebna jest Ci bardziej ukierunkowana terapia.

Do posłuchania proponuję (długie):
https://www.youtube.com/watch?v=IyVP6dbpl0w

Proponuję nie dla tego, że ks.Galas to egzorcysta i mówi o opętaniu, tylko dlatego, że możesz odnaleźć siebie i idąc za płynącymi z tej nauki radami szukać pomocy u terapeutów, kapłanów, w sakramentach, rozmowach.

 Tematy Autor  Data
 Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica (20 l.) 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Ina 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Hanna 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Kasia 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Monika 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Monika 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Hanna 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy aaaaa 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy j. 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy dali 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Estera 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Kalina 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Ј 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Monika 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Tajemnica 
  Re: Od lat spotykam się tylko i wyłącznie z odrzuceniem. nowy Ј 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: