logo
Niedziela, 05 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Spowiedź bez postanowienia poprawy
Autor: gajo303 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-07-17 14:55

Witam,

Mam pytanie, około pólroku mieszkam z chłopakiem bez ślubu, czy w takiej sytuacji mogę przystąpić do spowiedzi i komunii świętej.
W przyszłości planujemy ślub, ale jeszcze nie teraz.
Jutro mam pogrzeb taty, i wszystko się pogmatwało. Moja mama, rodzina oczekuje że pójdę do spowiedzi, ale nie wiem czy mogę.

 Re: Spowiedź bez postanowienia poprawy
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2018-07-17 18:11

Zawsze możesz przystąpić do spowiedzi. Jednak godne, nie świętokradzkie przyjęcie Komunii Świętej zależne jest od wypełnienia warunków ważnej spowiedzi. WSZYSTKICH warunków:
1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Szczera spowiedź
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Niepokojąca jest jednak motywacja, którą się kierujesz. Z Twojej wypowiedzi nie wynika, by było to szczere, osobiste pragnienie Sakramentu Pokuty i Pojednania. Kierujesz się oczekiwaniami rodziny, tym co widać, może tym "co ludzie powiedzą"
Śmierć i pogrzeb taty nic nie pogmatwała, Ty sama pogmatwałaś przed pół rokiem.
Jeżeli spowiedź i Komunia Święta będzie świętokradzka, dołożysz sobie kolejny grzech w sumieniu.

Miłosierny Jezus wyciąga po nas ręce każdym sposobem. Życzę Ci byś przez bolesne doświadczenie zakończenia ziemskiego życia taty, znalazła drogę do szczerej relacji z Bogiem.

"W przyszłości planujemy ślub, ale jeszcze nie teraz."
Któż to wie, czy wasze plany są zgodne z planami Bożymi. Pomyśl, czy gdyby wkrótce nadeszła Twoja ostatnia godzina, chciałabyś odchodzić obciążona takimi grzechami.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: