logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2018-09-12 22:38

Nie zachęcam Cię do rezygnacji z lekcji religii.
Raczej trzeba szukać lepszej organizacji czasu (albo nie przenosić się do szkół o zbyt wysokich wymaganiach jak na nasze siły).
Podam na poczatek powód, ktory może nie jest pierwszoplanowy, ale za to bardzo praktyczny.
Czy jesteś pewna, że starczyłoby Ci wytrwałości i samozaparcia, żeby samej przerabiać materiał? Mnie by prawdopodobnie nie starczyło, dlatego od X lat opłacam sobie lekcje języka obcego, bo jest złudzeniem, że sama przysiądę, regularnie powtórzę, przerobię wg planu. Zawsze się znajdzie coś pilniejszego albo nagłego, angażującego, albo jestem zmęczona, albo - każdy powód dobry. I o ile owszem, poczytałabym czasem coś ciekawego w tym języku, to trybu warunkowego sama tłukła regularnie raczej nie będę :)
Wielu moich bardzo doroslych znajomych ma ten sam problem. Potrzebujemy mobilizacji, rytmu, może i nauczyciela, aby się uczyć.

Nie wiem, ile masz lat, ale samodzielna analiza Pisma Świętego przez uczennicę nie jest najlepszym pomysłem, można się zagubić.
A poza tym Kościół ma naturę wspólnotową, nie zaś indywidualną...
No a kiedy w przyszłosci będzie Ci może potrzebne jakies świadectwo ukończenia katechizacji, powiesz, ze nie masz, bo wybralaś chemię albo angielski?

Dwie lekcje religii w tygodniu to 90 minut. Sama chcesz się uczyć religii godzinę, tj. 60 minut. Naprawdę taki to zysk w skali tygodnia, to pół godziny?
Nie wierzę.
Sprawdź przy okazji, ile czasu dziennie przeznaczasz na jakieś dyrdymałki.
Smartfon? Internet? Facebook? Aktualizacje? inne portale? Nie korzystasz z niczego z tych rzeczy? To gratuluję. Ale sprawdź...

 Tematy Autor  Data
 Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Ania 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy sstaszek 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Hanna 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy B. 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Robson 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Kalina 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Alina 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy guśka 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Katriel 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: