logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-09-13 18:31

Kiedyś, będąc w liceum, znalazłam się w podobnej sytuacji. Miałam dużo zajęć. Zaczęłam jednak chodzić na lekcje religii. Niestety szybko okazało się, że prowadzi je mało kompetentna osoba. To była strata czasu. Uznałam, że lepiej będzie samodzielnie pogłębiać wiedzę religijną. Obawiałam się jednak, że działając na własną rękę, mogę z czasem pobłądzić. Dlatego zdecydowałam się poszukać mądrego księdza, któremu przedstawiłam całą sytuację. On polecał mi do czytania różne książki o tematyce religijnej, a potem dyskutowaliśmy o każdej z nich. Uczył mnie nieznanych mi wcześniej form modlitwy (np. medytacji ignacjańskiej Pisma Św.). Bardzo dużo skorzystałam. Zdecydowanie więcej niż bym przesiedziała te 2 h w tygodniu na katechezie.

Dlatego też proszę Cię, przemyśl swoją decyzję. Może lekcje religii okażą się ciekawe i nie będziesz chciała z nich zrezygnować mimo wielu zajęć. Gdybyś jednak podjęła decyzję o rezygnacji z katechezy, postaraj się znaleźć księdza, z którym mogłabyś o tym porozmawiać. Odradzam samodzielne działanie w tej kwestii.

 Tematy Autor  Data
 Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Ania 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy sstaszek 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Hanna 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy B. 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Robson 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Kalina 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Alina 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy guśka 
  Re: Rezygnacja z katechezy na rzecz innych przedmiotów. nowy Katriel 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: