logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Koleżanka narzuciła prezent komunijny.
Autor: Klea (---.centertel.pl)
Data:   2018-12-02 18:20

Jestem chrzestną dziecka mojej koleżanki. W maju chrześniak przystąpi do komunii. Mam problem z prezentem. Nie jestem zwolenniczką kupowania dzieciom drogich zbędnych prezentów. Już jakiś czas temu myślałam o jego komunii i stwierdziłam, że najlepiej będzie, jeśli dam mu pieniądze. Szukając w internecie kwoty jaką „powinna” dać chrzestna, znalazłam, że 500 zł byłoby w sam raz. Moim zdaniem danie lub przeznaczenie na prezent do 1000 zł jest OK, choć w moim odczuciu tysiac to dużo. Rozsadna kwota wydje mi sie 500 zl. Właśnie się pojawił problem, bo koleżanka oczekuje, żebym kupiła laptopa... Już kiedyś (myślałam, że żartowała) powiedziała mi, że powinnam zacząć zbierać pieniądze na Macbooka na komunie.. Teraz temat laptopa powrócił. Myślę, że co najmniej 2-2.5 tys. bedzie oczekiwała, ze wydam na prezent. Jestem troche w kropce i nie wiem co zrobic. Mam oszczednosci i mam za co kupic, kolezanka tez wie, ze stac mnie na to, ale to sa moje ciezko oszczedzone pieniadze i naprawde uwazam, ze nie powinnam kupowac takich prezentow. Odkladalam pieniadze odmawiajac sobie roznych rzeczy, na spelnianie swoich marzen i na „czarna godzine”. Uwazam, ze to przesada i ze nie stac mnie na taki prezent. Choc mam te pieniadze, nie chce dawac tak drogiego prezenu. Od rodzicow dostal juz telefon, telewizor. Ich tez na to nie stać. Jego mama zarabia minimalna krajowa, ojciec biologiczny nie lozy na utrzymanie, obocny partner matki tez nie zarabia najlepiej. Zyja ponad stan. W oczach kolezanki jestem osoba bez problemow finansowych, dobrze zarabiajaca. Tylko, ze ja tez nie zarabiam kokosow. Mam oszczednosci, owszsm, ale odzczedzam, nie pije, nie pale (oni oboje duzo pala). Nie chce, zeby kolezanka sie obrazila, jej rodzina zlosliwie komentowala... Z chrzestnym zlozyc sie nie moge.

 Tematy Autor  Data
 Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Klea 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Gosia 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Hanna 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy refleksja 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Estera 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Marzena 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy MM 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Karolina 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy Iwona 
  Re: Koleżanka narzuciła prezent komunijny. nowy lola 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: