logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu.
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2018-12-29 20:31

Oj Karol Karol... Czy Ty nie jesteś w stanie zaprzestać współżycia i zapanować nad popędem do czasu zawarcia małżeństwa? Pomóc dziewczynie możesz w jeden sposób: do czasu zawarcia małżeństwa podejmując czystość. I naprawdę, papierologia do zawarcia małżeństwa w Kościele nie zajmuje dużo czasu: około 3 miesięcy. Ja w tyle zrobiłam wszystkie kursy przedmałżeńskie, nauki, dostarczyłam zaświadczenia z USC itp. Zaczęłam w maju, a początkiem sierpnia byłam już mężatką. Ślub był cichy, skromny, z przyjęciem w domu, z najbliższą rodziną. I z całym szacunkiem, przysięgę złożysz, ale oficjalnie w kościele, każdy ksiądz się na to zgodzi, w obecności świadków i zaproszonych gości. I nie pisz, że Bóg nie potrzebuje zaświadczen i papierków, oczywiście że nie potrzebuje, ale Kościół działa na mocy władzy udzielonej przez Pana Jezusa "cokolwiek zwiążecie na ziemi będzie związane w niebie". Albo przysięga małżeńska w kościele w obecności świadków w tym księdza, z zachowaniem obowiązujących zasad albo imitacja małżeństwa czyli nierząd, nawet z jakaś "przysięgą". Osobiście zachęcam do podjęcia czystości przedmałżeńskiej, bądź Karol mężczyzną i panuj nad sobą w miarę możliwości, bo nie tylko dziewczyna ma grzech, ale ty także. Jeśli mieszkacie razem, to tutaj dochodzi także ewentualny grzech zgorszenia. Powodzenia w podjęciu decyzji o czystości.

 Tematy Autor  Data
 Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Karol 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy fx 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Rosalinda 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Mateusz 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Maja 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Hanna 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy andrzej 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Marzena 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Pax 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Kitty 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy Marek 
  Re: Pomóżcie mi znaleźć księdza do slubu. nowy ola 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: