logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wierzą, a uczynili wielkie rzeczy.
Autor: Kamila (---.as13285.net)
Data:   2019-03-26 16:27

Witam, chciałabym poprosić o pomoc. Od jakiegoś czasu mam chwiejny kryzys w wierze, mialam już ich kilka, ale ten jest bardzo trudny, ponieważ nękają mnie pytania na ktore ciężko znaleźć odpowiedz. Jezus kiedys powiedzial "beze mnie nic nie możecie uczynić", ale męczy mnie w tym jedno, bo jest na świecie wielu ludzi, ktorzy nie wierzą bądź nie żyją z Bogiem, a uczynili wielkie rzeczy, ciagle znajdują siły, motywacje, coś tworzą itp. I to sprawia we mnie wątpliwość.

 Re: Nie wierzą, a uczynili wielkie rzeczy.
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-03-27 09:40

Oczywiście. Bowiem to, ze ktoś nie wierzy nie oznacza, iż Bóg nie obdarza go Łaską. Jak to poetycko napisał św. Mateusz:
"On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych." /Mt 5:45/

Sprawą, o którą pytasz zajmuje się św. Paweł w 2. rozdziale Listu do Rzymian (polecam cały!):
"Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.
Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające.
[Okaże się to] w dniu, w którym Bóg przez Jezusa Chrystusa sądzić będzie ukryte czyny ludzkie, według mojej Ewangelii." /Rz 2:14-16/
pozdrawiam

 Re: Nie wierzą, a uczynili wielkie rzeczy.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2019-03-31 00:04

Skąd wiesz, że nie wierzą oraz, że nie żyją z Bogiem?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: