logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Mam nerwicę natręctw.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-04-18 21:33

"Ja naprawdę wiem, że robię źle, że się unoszę dumą i wiem, że muszę z tym walczyć".

Radziłabym Ci nazwać ten grzech po imieniu (pycha) i zwięźle się przyznać w konfesjonale, w jaki sposób się ona przejawiała. O jednej powtarzającej się sytuacji napisałaś. Nie przepraszałaś męża po kłótniach, choć wiedziałaś, że powinnaś. Może były inne. Osobiście starałabym się unikać sformułowań typu: "słowo 'przepraszam' nie chciało mi przejść przez gardło". Bo grzeszę ja, a nie jakieś słowo, które czegoś nie chce ;) Nie relacjonowałabym przebiegu kłótni, nie rozwodziłabym się nad grzesznością męża. Choć grzech mógł być po obu stronach, starałabym się skupić na mojej winie. Przychodzę do konfesjonału po Boże Miłosierdzie dla siebie (dla męża, choćbym nawet chciała, nie mogę). I w żadnym wypadku nie łączyłabym tego mojego braku "przepraszam" (z powodu pychy) z incydentem z samochodem.


"Chce powiedzieć, że nie mówiłam ludziom, że robią źle jak grzeszą. Muszę mówić o każdej sytuacji, kiedy kogoś nie "upomniałam"?"

Miej litość nad spowiednikiem ;) Zastanów się, jak ważne mogły być te Twoje upomnienia (przyjaciółka Ci się zwierzyła, że chce zabić dziecko? ktoś obcy zaklął na ulicy?) i czym się kierowałaś, że nie upomniałaś. Poznaj swoją motywację, bo ona może mieć niemałe znaczenie. (Upominanie też może być grzechem, jeśli jest np. napędzane pychą).

 Tematy Autor  Data
 Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Martyna 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy MM 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Ј 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Nika 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Ј 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy zagubiona 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy DS 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy michal 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Ania 
  Re: Mam nerwicę natręctw. nowy Lea 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: