logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w domu można modlić się pełną Mszą świętą?
Autor: Bartłomiej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-04-27 18:35

Witam,

Moja mama jest bardzo (very) wierząca. Chodzi codziennie do kościoła, przyjmuje komunię, spowiada się często. No niestety ja tego po niej nie odziedziczyłem, ale to mało ważne. Kiedyś usłyszałem, jak moja mama się modli (chyba wieczorem). Słyszałem, że ona modli się mszą świętą, to znaczy, że mówi, jak ksiądz Pan z wami, czyta ewangelię, mówi wyznanie wiary, odmawia 'sanctus, sanctus...', mówi słowa przeistoczenia. No modli się, jakby odprawiała mszę świętą. Czy to jest normalne? Znaczy się wiem, że to normalne i w ogóle, ale czy można się w ten sposób modlić? Bo chciałbym się tak zacząć modlić, bo mnie to zaciekawiło. Czy mogę się w ten sposób modlić?

Dziękuję za szybką odpowiedź. Z Bogiem

 Re: Czy w domu można modlić się pełną Mszą świętą?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-28 18:26

Bartłomieju,

O mamę się nie martw. Pomyśl raczej o swoim życiu duchowym.

Prawdopodobnie mama uczestniczy we Mszy św. radiowej. Ty również możesz słuchać radia, np. Radia Maryja i modlić się razem ze słuchaczami różnymi modlitwami. Jest ich tam sporo np. różaniec, koronka, pacierze etc. Od czegoś trzeba zacząć.
Ale nie zwalnia Cię to z udziału w cotygodniowej Eucharystii niedzielnej w kościele. Bardzo dobrze, ze postanowiłeś zacząć modlić się. Bóg czeka na Twoje modlitwy, bo bardzo Cię kocha.

Z Bogiem

 Re: Czy w domu można modlić się pełną Mszą świętą?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-05-12 23:20

"Czy mogę się w ten sposób modlić?"
Zdecydowanie lepiej iść do kościoła na Mszę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: