logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogą być chrzestnymi?
Autor: Aniela (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-17 00:35

Cześć,
Niedługo chcielibyśmy ochrzcić naszą córkę. Do tej pory oczywiste było dla mnie to, że o pełnienie obowiązków chrzestnego poproszę mojego brata. Jednak dziś przypomniałam sobie, że jakiś czas temu, bratowa mówiła mi, że aby nie zajść kolejny raz w ciążę, zastosowała antykoncepcję w postaci wkładki domacicznej, co nie jest zgodne z nauką Kościoła. Według mnie jest to zarówno odpowiedzialność moralna jej, jak i mojego brata. Czy w tym wypadku mogą w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła, a co za tym idzie np. być rodzicami chrzestnymi?

 Re: Czy mogą być chrzestnymi?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-05-22 00:16

Aniela,
Chyba możesz porozmawiać z bratem o tym, czego Kościół naucza w sprawie wkładki domacicznej. Jest chyba jakaś szansa, że Twój brat i bratowa jednak nie orientują się w tej sprawie. Możliwe, że Ty będziesz wiedziała więcej o kompetencjach brata do bycia chrzestnym, niż ksiądz, który miałby wydać mu świadectwo o spełnianiu warunków stawianym chrzestnym. Zewnętrznie może wydawać się, że ktoś takie warunki spełnia, jednak w rzeczywistości może to nie przystawać do prawdy o danej osobie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: