logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie mogę złożyć skargę na księdza?
Autor: Oktawia (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-29 18:33

Witam,

chciałam się zapytać gdzie mogę złożyć skargę na księdza?
Siostrzenica poprosiła mnie o swiadkowanie przy sakramencie bierzmowania oczywiście się zgodziła natomiast w dniu dzisiejszym nie wydano mi zaświadczenia o możliwości swiadkowania. Powodem odmowy był fakt iż mieszkam z ojcem jeszcze nienarodzonego dziecka (jestem w 7 mc ciazy) i ksiądz uznał, że bez ślubu jest to grzech ciężki wobec Boga. Nie zapytał się dlaczego ślubu nie posiadamy otóż data była ustalona na marzec natomiast musiał zostać odwołany z racji zagrożonej ciąży, jest też ryzyko śmierci przy porodzie i nie mogę na daną chwilę zawrzeć sakramentu małżeństwa. Nie zgadzam się z decyzją księdza gdyż nawet nie zapytał się o powód, nie chciał pomóc. Dał odmowę i zakończył spotkanie. Nie rozumiem jak tak można tym bardziej że chcemy wziąć ślub i ochrzcic dziecko ale musimy poczekać aż zagrożenie minie gdyż lekarz kazał mi odpoczywać A uczestnictwo w bierzmowaniu siostrzenicy nie będzie tak ciężkie jak organizacja ślubu.
Chce porozmawiać ze zwierzchnikiem księdza i poprosić o wytłumaczenie gdyż wierzę w Boga i udało mi się też przekonać mojego partnera aby wrócił na ścieżkę wiary ale dzisiaj zadał mi ważne pytanie "Czy Ty naprawdę dalej chcesz byc w tej instytucji? Zobacz jak Ciebie traktują A tak zawsze ich bronisz ". Cóż, proboszcz jest nowy, wcześniejszy który jest już na emeryturze i mnie znał całe życie z pewnością by mi nie odmówił...
Bardzo proszę o pomoc i informacje gdyż w Boga wierzę ale zaczynam się zastanawiać czy narzeczony nie miał racji i zwyczajnie będę wierzyć i w tej wierze wychowywać dziecko ale bez uczestnictwa kościoła.

 Tematy Autor  Data
 Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Oktawia 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy MM 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Estera 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Monia 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Kalina 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Magdalena 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Margaret 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Ј 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Margaret 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy martaaa 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Marek 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Margaret 
  Re: Gdzie mogę złożyć skargę na księdza? nowy Rafał 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: