logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego.
Autor: Laura (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-09 09:44

Chcialam zapytac, czy sa tu moze lub znacie osoby, ktore zdecydowaly sie na swieckie zycie konsekrowane albo ktore sie zastanawiaja nad takim powolaniem.
Wiem, ze malzenstwo to nie to (ku ogromnemu zdziwieniu otoczenia, w tym mojego stalego spowiednika :) ), a co do zakonu - i to pewnie zabrzmi dla Was zalosnie, ale duchowosc zakonu, ktory mnie interesuje, zaklada tez prace na misjach. Znam 4 jezyki obce, wiec by mnie na nie wyslano, a bardzo tego nie chce. Wiadomo, ze gdyby trzeba bylo, to bym pojechala, ale nie jestem przekonana, ze Bog chce mojej ofiary w tym zakresie.Wlasnie z powodu mojego stosunku do pracy misyjnej w innych krajach nie mam raczej powolania do zakonu. Wiem za to, ze gdy wielbie Pana w modlitwie, chce On, zebym poswiecila Mu swoje zycie i wiele razy natknelam sie na informacje o swieckim zyciu konsekrowanym. Mam 30 pare lat, dwa konkretne zawody, ktore staram sie rzetelnie wykonywac, duzo zainteresowan, w wolnych chwilach dodatkowo zajmuje sie edukacja mlodziezy i doroslych, chce jeszcze po skonczeniu obecnych studiow, rozpoczac nastepne. Oprocz niecheci do zagranicznych misji, tym bardziej nie widze sie w zakonie, bo nie jestem gotowa do poswiecen. Smuci mnie to i brzmi pewnie egoistycznie, moze do swieckosci konsekrowanej tez sie nie nadaje, ale Pan obdarzyl mnie ogromnymi łaskami i mimo wszystko ciagle mam mysli o tym konkretnym powolaniu, dzialaniach w moim otoczeniu. Zarliwie modle sie za zniewolonych, to bardzo zblizylo mnie do Boga. Bez przerwy spotykam osoby mocno uwiklane, zniewolone duchowo, sa naprawde w ogromnym niebezpieczenstwie.
Jestem ciekawa, jak u innych osob objawialo sie to konkretne powolanie. Niech Najswietsza Maryja Panna ma was w swojej opiece.

 Tematy Autor  Data
 Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego. nowy Laura 
  Re: Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego. nowy Katarzyna 
  Re: Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego. nowy Marcin 
  Re: Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego. nowy Hanna 
  Re: Powolanie do swieckiego zycia konsekrowanego. nowy Agnieszka 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: