logo
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy prośba o modlitwę jest wolą Bożą?
Autor: Bartosz (---.30.6.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-13 16:39

Witam serdecznie, mam pytanie czy jak dajemy komuś intencje żeby się w niej modlił, to może oznaczać że Pan Bóg chce jak najwięcej modlitwy w tej intencji bo jest ona słuszna i chce przyjść z pomocą?

 Re: Czy prośba o modlitwę jest wolą Bożą?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-08-13 17:30

Nie rozumiem chyba pytania.
Z faktu, że kogoś prosisz o modlitwę w danej intencji, nie wynika automatycznie, że ta intencja jest zgodna z wolą Boga. Można prosić gromadnie o coś, noo, niemądrego, prawda?

 Re: Czy prośba o modlitwę jest wolą Bożą?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-13 23:07

Chyba też nie bardzo rozumiem to pytanie, ale spróbuję odpowiedzieć. Tak jak to widzę. Albo może próbuje zobaczyć.

Jeśli prosisz kogoś, żeby się modlił w danej intencji, to tym samym chcesz, żeby Bóg ci pomógł, przyszedł z pomocą. Tobie albo osobie, której dotyczy ta intencja. To oznacza też, że ta intencja jest dla ciebie ważna, że ci na niej zależy, że chcesz, żeby oprócz ciebie również ktoś inny się modlił. Żeby cię wsparł modlitwą. Żeby tej modlitwy było jak najwięcej. Ty prosząc o tą modlitwę tego chcesz. Ty. A czy Bóg też? Bogu nasza modlitwa nie jest potrzebna. Tak naprawdę to my potrzebujemy tej modlitwy. Potrzebujemy spotkania z Nim, które nas umocni, da siłę, żeby trwać w jakiejś trudnej sytuacji. Żeby się nie załamać. Jeśli ta intencja będzie zgodna z Jego wolą, to ją spełni. Nawet bez naszej modlitwy. "Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie." Taki fragment kazania o. Szustaka, który mi się tutaj przypomina:

"A może Go o nic w ogóle przez najbliższy tydzień nie proś. Ale w ogóle o nic. Nawet jeżeli się dzieją jakieś strasznie trudne rzeczy w twoim życiu. Myślisz, że On nie wie? Myślisz, że nie chce ci pomóc? Że musisz Mu o tym powiedzieć, żeby to się stało? Nie. Po prostu bądź z Nim. Kochaj Go."

Czy "to może oznaczać że Pan Bóg chce jak najwięcej modlitwy w tej intencji". Może tak. Może chce tego. Ale chyba nie dlatego, żeby móc przyjść z pomocą. Brak naszej modlitwy Go od tego nie powstrzymuje. Może chce tej modlitwy ze względu na nas. Żeby w nas ta modlitwa coś zmieniła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: