logo
Sobota, 23 stycznia 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy ludzie mogą być szczęsliwi na ziemi?
Autor: XYZ (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-21 18:05

Czy ludzie mogą się czuć dobrze i szczęsliwie na ziemi mimo iż "przeklęta niech będzie ziemia"?

Rdz 2 15
15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»8.

Rdz 3 17
Do mężczyzny zaś Bóg rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia.

 Re: Czy ludzie mogą być szczęsliwi na ziemi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-09-26 18:47

Obawiam się, że mamy do czynienia z osobą, która posługuje się kilkoma nickami i zadaje podobne pytania.
Obawiam się też szczerze, że tłumaczenie tej osobie tysięcznego aspektu nie przyniesie efektu.
Zatem odpowiem skrótowo, ryzykując, że karmię trolla:
tak, człowiek może być szczęśliwy i może czuć się dobrze na ziemi. Pełnia zostanie podarowana zbawionym, dopiero w niebie.

 Re: Czy ludzie mogą być szczęsliwi na ziemi?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-26 18:58

XYZ

Ludzie mogą żyć szczęśliwie i na ziemi, jeżeli żyją według Słowa Bożego.

 Re: Czy ludzie mogą być szczęsliwi na ziemi?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-09-26 21:19

Czy to jest twój ulubiony fragment? :) Jeśli tak często go cytujesz i rodzi w tobie tyle pytań, to chyba tak. I dobrze. Może chce ci coś powiedzieć. Niekoniecznie to, o co pytasz. Spróbuj się w niego wsłuchać, ale tak całościowo. Nie wyrywaj pojedynczych zdań czy określeń. Możesz jak najbardziej skupić się na jakimś jednym zdaniu czy nawet pojedynczym słowie, ale nie w oderwaniu od całości. Zauważ, że tam po tych słowach, które tak cię poruszyły jest dwukropek - ":" A po nim wyjaśnienie tego, co to oznacza, że ziemia będzie przeklęta - "w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie (...) Cierń i oset będzie ci ona rodziła". Przeklęta, czyli nieurodzajna. Ziemia jako rola, grunt. A nie ziemia w sensie planeta, kraj czy świat.
Jak czytasz Pismo Święte, to czytaj po-wo-li. I najlepiej po kilka razy dany fragment. Wtedy nie zgubisz tego, co istotne. A nawet jeśli za pierwszym czy drugim razem coś zgubisz, nie zauważysz czegoś, to wracając potem do niego i czytając trzeci, czwarty czy kolejny raz, możesz to odnaleźć, dostrzec. Spróbuj.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: