logo
Wtorek, 20 października 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Uraz mózgu, śpiączka po grzechu ciężkim.
Autor: Julia (---.v4.arkomnet.eu)
Data:   2019-10-23 18:13

1. Co jeżeli ktoś popełnił grzech ciężki i nagle stracił pamięć (np. przez uraz mózgu lub przez chorobę), przez co już nie pamięta popełnionego grzechu ciężkiego? Czy taka osoba, jeżeli nie będzie w stanie przypomnieć sobie o tym grzechu, idzie po śmierci do piekła?

2. Co jeśli ktoś popełni grzech ciężki i zajdzie w śpiączkę, z której już się nie obudzi? Czy taka osoba również pójdzie do piekła?

 Re: Uraz mózgu, śpiączka po grzechu ciężkim.
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2019-10-23 20:23

W każdym szpitalu i ośrodku jest kapelan, który rozgrzesza takich pacjentów (jeśli są katolikami). Jeśli szpital nie ma katolickiego kapelana, należy zadzwonić do księdza z własnej lub najbliższej parafii. Również sakrament chorych gładzi wszystkie grzechy jeśli spowiedź nie jest możliwa. Sama spowiedź zawiera w sobie określenie "więcej grzechów NIE PAMIĘTAM, za wszystkie serdecznie żałuję", to dla tych, którzy nie pamiętają grzechów z przeszłości, zapomnieli z różnych powodów. Do uzyskania przebaczenia, szczególnie w przypadku zagrożenia życia wystarczy wzbudzenie żalu za grzechy. Jeśli minie choroba, zagrożenie życia wówczas oczywiście należy się wyspowiadać. Ale jeśli nie jest to możliwe, wystarczy żal za grzechy, w przypadku braku świadomości udzielenie rozgrzeszenia przez kapłana czy namaszczenie chorych.

 Re: Uraz mózgu, śpiączka po grzechu ciężkim.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-10-23 20:28

Ad. 1 - "Więcej grzechów nie pamiętam, za WSZYSTKIE grzechy szczerze żałuję" - brzmi znajomo? Jeśli ktoś nie zataja grzechu celowo, to zostanie on odpuszczony przy okazji pierwszej ważnej spowiedzi razem z innymi.

Ad. 2 - Zapadnie w śpiączkę bezpośrednio po grzechu? Czy będzie raczej zwlekać ze spowiedzią mimo świadomości grzechu aż to się stanie?

I przede wszystkim: czy bawisz się na tym forum w grzechologa teoretyka? O tym, czy i na jakich zasadach grzech zostanie odpuszczony myśli się po, a nie przed. A priori można i należy starać się go nie popełnić.

---
Panie Mateuszu, bardzo proszę o zapoznanie się z moim wpisem w tym wątku - klik.
I współpracę :)

z-ca moderatora

 Re: Uraz mózgu, śpiączka po grzechu ciężkim.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-16 01:46

Mateusz i po co ten sarkazm.
Mój wujek znalazł się w takiej sytuacji. Miał wypadek, zapadł w śpiączkę, po obudzeniu całkowity paraliż, brak mowy.
Zadzwoniłam do kapelana szpitala po spowiedź dla wujka, udzielił sakramentu. Wujek żył w tym stanie jeszcze dwa miesiące, po czym zmarł bez możliwości samodzielnego wyznania grzechów. Tamta spowiedź była ważna, ufam, że odeszł w stanie łaski.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: