logo
Wtorek, 18 luty 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Sklonnosc do poronien a grzech.
Autor: Monika (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-11-04 16:50

Szczesc Boze,

Drczy mnie nastepujacy problem: od 6 lat nie moge zajsc w ciaze. Lekarze mowia, ze przyczyna moze byc polip, ktory moze utrudnia zagniezdzenie zarodka. Raz juz usuwalam tego polipa, ale odrosl ide teraz na kolejny zabieg.
Drecza mnie wyrzuty sumienia, ze staram sie o dziecko mimo ze moze dochodzi do wczesnych poronien.
Czy ktos moze wie jakie jest stanowisko Kocioa w tej sprawie?

Re: Sklonnosc do poronien a grzech.
Autor: Jarek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-11-04 22:11

Witaj Moniko,

Dlaczego w tytule Twojego wtku jest grzech? Poronienie nie jest grzechem o ile jest naturalne, natomiast gdy stosuje si tabletki wczesnoporonne to wtedy jest grzech. A moe problem jest gdzie indziej skoro piszesz o grzechu? Nieznane s wyroki Pana, ale najczciej problemy sprowadzamy na siebie sami, moe to by grzech ycia w niesakramentalnym zwizku, lub ycie w ogle bez lubu, albo co najgorsze przeprowadzona kiedy aborcja. Poszukaj na youtube konferencji ks Piotra Glasa, gdzie mwi o zniewoleniach i wpywie zego ducha na nasze ycie. Dobrym pomysem na takie wtpliwoci jest uporzdkowanie swoich relacji z Panem Bogiem i najczciej powrt do Niego, bo to my Od Niego si oddalamy i mamy wtedy kopoty, a nie On od nas. Gdy ja miaem problemy z on to konferencje ks. Glasa duo mi pomogy.

Data:   2019-11-05 08:29

yj w zwizku sakramentalnym, nie mialam aborcji. Zwyczajnie boje sie, ze wspolzycie wiedzac ze z duza doza prawdopodobiestwa nie dojdzie do zagniezdzenia zarodka, jest grzechem przeciw 5 przykazaniu. Nie moge sobie poradzi z ta mysla. Nie chce zyc w abstynencji seksualnej. Moj maz by tego nie znis. Mam juz mysli samobojcze, bo bardzo kocham meza, ale czuje si jak w puapce.
Nie dostan rozgrzeszenia. przypomniao mi sie ze po 1 zabiegu wpadlam w panik i sie nie oszczedzalam z nadziej ze mi sie zrost pooperacyjny zrobi. Przestraszylam sie wizji macierzystwa. Nie wiem jak mogam byc tak bezmyslna. Moze to przez moje dziaanie, a nie tego nowego polipa nie moge teraz zajsc. To sytuacja bez wyjcia.

Autor: Estera (---.147.39.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-11-05 08:42

Stanowisko Kocioa jest takie: aby mwi o grzechu, musz by spenione dwa warunki: wiadomo i dobrowolno. Ty najlepiej wiesz, czy je speniasz. Wicej w konfesjonale.

Autor: Marta (---.dab.02.net)
Data:   2019-11-05 13:13

Zwyka biologia, nie ma adnego grzechu. Jak niby masz prbowa zaj w ci bez wspycia? Jeeli ewentualne poronienie jest naturalne, to nie jest to w ogle jaka Twoja odpowiedzialno. Poza tym przecie chyba nawet nie wiesz, czy w ogle dochodzi do zapodnienia? Nie masz powodw, eby si dopatrywa grzechu w takich okolicznociach.

Autor: BW (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-05 13:49

Skonno do poronie nie jest grzechem. Leczysz si, chcesz mie dzieci z mem. Co w tym grzesznego? By moe Twoje dolegliwoci przyczyniaj si do poronie, a by moe jest inna przyczyna. 60% poronie wynika z wad genetycznych zarodka. To Bg jest Panem ycia i to On ostatecznie decyduje kiedy nadchodzi jego kres.

Data:   2019-11-05 14:09

Tak tylko przez moje bezmyslne dziaanie i celowe nie oszczedzanie sie moglam jeszcze pogorszyc sytuacje z polipem i spowodowac zrosty. Dziaaam w strachu ze wzgledu na zy stan psychiczny i wysoki kredyt. Jak sie spowiadac z czegos takiego. Bardzo zaluje, chce sie leczy i miec dzieci. Ide pod noz aby usunac tego polipa ipotencjalne zrosty, ale boje sie ze mam grzech.

Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-05 17:03

Idz do konfesjonau; albo - jeli operacja jest ju niedugo - umw si przed t operacja na spowied w szpitalu z kapelanem szpitalnym. Powiedz, ze bardzo baa si macierzystwa i po pierwszej operacji celowo pracowaa fizycznie ponad sily, z nadziej, ze powstanie pooperacyjny zrost, ktory za kazdym razem bedzie uniemozliwial zagniezdzenie sie zarodka i jego smierc. Dostaniesz rozgrzeszenie, bo teraz juz tego nie chcesz i zalujesz tamtych dziaa - chocby ze strachu przed potepieniem - ale zal jest (zal za grzechy=warunek dobrej spowiedzi).

Na przyszosc, jak boisz sie macierzynstwa, sprobuj stosowac metody NPR (Craigtona itp). Nie mona sie na sile do macierzystwa zmusza. Macierzynstwo nie ma byc spelnieniem jakiegos zadania czy nakazu pod kar. To ostatnie, nawiasem mowiac, byoby straszne - tak dla potencjalnej matki, jak i dla jej dziecka.

Warto np. stosowac metody NPR i w tym czasie stopniowo oswajac temat macierzystwa na jakiejs psychoterapii. Z czegos przeciez taki lk przed macierzynstwem wynika... i mona sobie przy okazji takiej terapii polepszy take ogolne samopoczucie i funkcjonowanie; nie tylko to z macierzystwem zwizane.

Wane, by - zachodzc w ci - rzeczywicie tego chcie; miec poczucie bezpieczestwa i wewnetrznego pokoju. Mozna tez z czystym sumieniem macierzystwo odkladac rwnie ze wzgldu np. na brak poczucia bezpieczenstwa zewnetrznego (tu: kredyty np.). Ale w tym celu te stosuje sie NPR, a nie cos innego.

Jesli boisz sie spowiedzi u ksiedza, ktry Cie zna, idz do takiego, co Cie nie zna - nawet jedz do innego miasta. Albo - tak, jak mowiam wczeniej - skorzystaj ze spowiedzi w szpitalu. Ale oddaj probe ubezpodnienia przez wytworzenie sobie zrostw dobremu Bogu w sakramencie pojednania. I jeszcze pamietaj, ze m absolutnie nie ma prawa domaga sie wspolzycia zawsze i w kazdym czasie, tylko dlatego, e on sobie akurat chce. Metody NPR wiaza sie z zaniechaniem wspolzycia w niektre dni i m w imie milosci ma obowizek sie do tego dostosowac.

Data:   2019-11-05 17:50

Dzikuj za odpowied. Spowiedz spowiedzia, ale co jesli faktycznie jakies zrosty powstay. Jak ja mam teraz wspolzyc i starac sie o dziecko. Co jeli z mojej winy te zarodki faktycznie umra. zamienilam swoje zycie w koszmar

Autor: BW (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-05 19:57

Jeli dobrze zrozumiaam to nie oszczdzaa si z lku przed trudnociami finansowymi a nie celowo, by pogorszy swj stan zdrowia. Lk powoduje, e zamartwiajc si o sprawy materialne zaniedbujesz swoje zdrowie. Ale nie jest to dziaanie wiadome. A do popenienia grzechu potrzebna jest wiadomo i dobrowolno dziaania. W Twoich wypowiedziach bardziej ni grzech przebija si uczucie niepokoju.

Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-05 20:43

Nie zadrczaj si tu duej na forum, tylko co prdzej o to wszystko, o co pytasz tutaj, zapytaj spowiednika podczas sakramentu pojednania. Spowied jest nie tylko po to, by wyznawa grzechy, ale take po to, by takie wtpliwoci wyjania. I zaufa odpowiedzi, ktra padnie, bo w tym sakramencie dziaa Duch wity, w tym sakramencie spotykamy si z kochajcym nas Bogiem, w tym sakramencie zostajemy obmyci Krwi Chrystusa.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: