logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Złości mnie, że nie mogę przebywać w ośrodku z koleżanką.
Autor: Magda (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-13 06:56

Mam prawie 30 lat, choruję na zaawansowaną depresję, z tego powodu przebywam od dziecka na rencie inwalidzkiej. Uczęszczam do ośrodka (środowiskowy dom samopomocy). Jesteśmy podzieleni na grupy: A (choroby psychiczne), B (upośledzenie umysłowe) i C (podobno najcięższe przypadki, osoby starsze z otępieniem czy Alzheimerem). Jakiś czas temu do ośrodka zaczęła chodzić pewna kobieta, również z depresją. Od razu ją polubiłam, bo mimo choroby dała się poznać jako wesoła i wszechstronnie utalentowana osoba - muzycznie (genialnie gra na gitarze), plastycznie (to ona przygotowała scenografię do niejednego przedstawienia), a przede wszystkim społecznie (każdego umie wesprzeć i pocieszyć). Od jakiegoś czasu złości mnie, że odkąd powstała grupa C, koleżanka siedzi całymi dniami zamknięta ze swoją opiekunką i wypełnia jakieś karteczki, typu "ułóż z rozsypanki wyrazowej słowo "kukułka" i "podrap się lewą ręką za prawym uchem". Mam wrażenie, że w ten sposób ośrodek ją uwstecznia, a i sama zainteresowana czuje się, jakby cofnęła się do pierwszej klasy podstawówki. A przecież mogłaby w tym czasie robić inne rzeczy. To nie jedyny taki przypadek w ośrodku, bo odkąd powstała grupa C, masa innych mądrych osób jest do niej zapisanych. A ja jestem bardzo zazdrosna o koleżankę, bo nie mogę w tym czasie z nią przebywać (siedzi sama z opiekunką za zamkniętymi drzwiami). Co robić?

 Tematy Autor  Data
 Złości mnie, że nie mogę przebywać w ośrodku z koleżanką. nowy Magda 
  Re: Złości mnie, że nie mogę przebywać w ośrodku z koleżanką. nowy Ma 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: