logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-11-21 23:15

1. Rola rodziców
Oczekiwania finansowe Twoich rodziców możesz spokojnie i konsekwentnie ignorować.
Chcą dobrze, ale warto zacząć siebie i ich uczyć, że nie muszą, a może i nie powinni się zanadto wtrącać w Twoje finanse i nie muszą znać szczegółów. Stawiaj granice tym dociekaniom. Nie pozwalaj na porównywanie siebie z innymi.
Pozwalasz na to, by rodzice wkraczali w Twoje życie i jest Ci z tym źle, bo korelujesz swoje wrażenia i samopoczucie z ich oczekiwaniami, czujesz presję. Po co w tym tkwić?

Rodziców łatwo nie zmienisz, ale możesz przestać się dokładnie tłumaczyć z tego, co mówisz potencjalnemu pracodawcy i co ci powiedział. Zaznaczać granice swojej odrębności.
Nie zaszkodzi nieco odciąć rodziców od prawa dyskutowania o tym, ile zarabiasz. I od ustawiania Ci życia.
Zarabiałaś dobrze zagranicą, ale i tu im się podporządkowałaś, wróciłaś.
Ciekawi mnie, kto wybierał studia. Na pewno Ty?

Gdy ktoś z dalszej rodziny pyta, też możesz spokojnie odpowiedzieć w taki sposób, żeby poczuł, że nie do końca ma prawo pytać. Znajdź odpowiedź - zdartą płytę. Np. Kupię mieszkanie, gdy wygram w totolotka.

2. Osoba, która wcale nie wie, czego zawodowo chce w życiu, nie powinna chyba na razie myśleć o stanowiskach kierowniczych (sens życia też nie na nich polega). Skończyłaś prawo - to za mało, by określić typ zajęcia. Pora dookreślić siebie, czy widzisz się w jakimś zawodzie związanym z prawem (nie wiem, radca prawny? notariusz? co trzeba zrobić, by zdobyć uprawnienia?), czy z inną ścieżką. Jaką? Własna działalność: jaka? w jakim obszarze? szukaj konkretu.

 Tematy Autor  Data
 Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Marianna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Hanna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy oona 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy A2 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Estera 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Marianna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Hanna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: