logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: gosc (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-12-07 13:19

Zastanawia mnie, dlaczego Bog stworzyl niektorych ludzi bardziej urodziwych od innych. Czy urode tez traktowac jako Bozy dar? Tylko, ze darami od Boga mamy dzielic sie z innymi - a tu sie nie da. Zreszta w naszej wierze liczy sie wnetrze, do czego wiec potrzebna bylaby atrakcyjnosc zewnetrzna? Czesto jest powodem pychy, proznosci, a takze np. zaczepek na ulicach czy falszywego pochlebstwa ludzi, pozadliwosci. Czy może raczej uznac wiec urode za krzyz?

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2019-12-07 17:44

Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tutaj czy ktoś jest ładniejszy, urodziwszy, bo to względne widzenie. Tutaj bardziej chodzi o to przez jaki pryzmat patrzymy na drugiego człowieka. Najprawdopodobniej kiedy widzimy brzydotę czy bezsens życia, to świadczy o naszym wewnętrznym problemie. Wszystko co stworzył Bóg jest piękne, także i człowiek.
Owszem kiedy patrzymy na piękną postać, to ja przynajmniej mam podziw dla Stwórcy.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-12-07 22:39

"Czy urode tez traktowac jako Bozy dar"?
A kto przed narodzinami zdecydował, że chce być piękny lub brzydki? Wychodzi na to, że można.

"Czesto jest powodem pychy, proznosci, a takze np. zaczepek na ulicach czy falszywego pochlebstwa ludzi, pozadliwosci.
Quot capita tot sensus - mawiali starożytni. Każdy wyraża to, co uważa. Jeśli ktoś widzi jedynie ciało drugiej osoby, być może będzie ją ordynarnie zaczepiał. Jeśli ktoś postrzega swoje ciało jako główny instrument osiągania celów, czy korzyści, będzie o nie bardzo dbał, nawet przesadnie. Możliwe jest jednak traktowanie go we właściwy sposób. Zarówno z perspektywy pierwszej, jak i trzeciej osoby.

"Czy może raczej uznac wiec urode za krzyz"?
Ze wszystkiego trzeba umieć korzystać. To, że ktoś zupełnie nie umie jeździć i pomyli gaz z hamulcem, kończąc "podróż" na ścianie budynku, nie oznacza od razu, że samochody to śmiercionośne maszyny, które należy wyeliminować. Z urodą jest identycznie. Weźmy takie pogodynki: która z nich dostałaby pracę, gdyby ludzie nie patrzyli na jej twarz z przyjemnością? Przykładów, jak zawsze, jest oczywiście więcej.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: Robert (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2019-12-08 10:22

Dobre pytanie. Moim zdaniem ludziom atrakcyjnym jest w zyciu po prostu latwiej - znalezc malzonka, dobrą pracę.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-08 18:18

gościu,

Oczywiście uroda, zdrowie, mądrość są darami Bożymi. A jest ich mnóstwo. Bóg był hojny w ich różnorodności i rozdawnictwie. (Tak we wszystkim było).
Uważam, ze Stwórca wiedział, co robi. To bardzo dobrze, że jesteśmy rożni: wysocy i niscy, z małymi lub dużymi nosami, wąskimi i szerokimi ustami, czarni, biali, żółci, czerwoni (Indianie) etc., itp., itd.
Człowiek ustalił sobie co jest piękne a co brzydkie. Określił ramy, gabaryty, normy, i takie tam...
A tak naprawdę, to mamy także różne gusty i upodobania z którymi podobno się nie dyskutuje. Co dla jednych jest uosobieniem piękna dla innych może być - tylko odrażającą brzydotą. To sprawa względna.
................
Pewien kaznodzieja powiedział parafianom, że Bóg wszystkich nas pięknie stworzył. W tym momencie odezwał się pewien człowiek z garbem na plecach z pytaniem: czy i mnie stworzył pięknie? Jak na człowieka z garbem, padła odpowiedz, stworzył Cię genialnie.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2019-12-08 20:23

Piękno człowieka, w tym to fizyczne, jest odbiciem piękna Boga.
Judyta (Ks. Judyty) była piękna i między innymi dzięki temu zabiła Holofernes.
Estera (ks. Estery) dzięki swojej urodzie została zabrana na dwór królewski, a potem mogła uratować cały naród żydowski.
Obie, oprócz tego, że piękne, były mądre i umiały z danego im daru urody korzystać.
To, że ktoś nie umie - cóż, ma rozum, niech się uczy.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: A..... (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2019-12-09 17:14

Nie zgadzam się z tym, że atrakcyjnym fizycznie ludziom jest łatwiej. Sama słyszę od każdego, że jestem ładna, a łatwego życia nie mam pod żadnym względem. Dokuczały mi nawet koleżanki z podstawówki. Przeszłam piekło.

Myślę, że piękno jest w sercu, a nie wyglądzie. Uroda może być darem, ale to nie znaczy, że ma się łatwo. Czasem jest gorzej w życiu. Nie ma brzydkich ludzi, są tylko zaniedbani.

 Re: Uroda - dar Boży czy krzyż?
Autor: trzy grosze (---.play-internet.pl)
Data:   2019-12-17 16:35

Oczywiście, że jedni są ładniejsi, a inni brzydsi. I wygląd ma duże znaczenie w relacjach - ale na ich początku, w momencie poznania, bo chcąc nie chcąc ulegamy pewnym spostrzeżeniom (on ma zeza/ona kuleje itd.). Uroda jest darem i krzyżem - zależy. Wiele kobiet nienawidzi swojej urody.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: