logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego?
Autor: Benek (82.177.5.---)
Data:   2019-12-13 14:44

Mam pytanie odnośnie słuchania i rozważań Słowa Bożego oraz wprowadzania go w życie. Bardzo lubię się modlić, staram się praktykować Lectio Divina, korzystam przy tym z różnych wyjaśnień duszpasterzy, z komentarzy do oryginałów tekstów itp. Potem zawsze pragnę poprawy w życiu i wdrażania tego, co rozważałem, pomocy innym, ale nie umiem dostrzec w codzienności takich sytuacji, gdzie można by Słowem Bożym żyć. Rzeczy "się nie dzieją", nie ma wokół mnie żadnych sytuacji, gdzie mógłbym podzielić się miłością w większym stopniu, czy komuś pomóc. No to postawiłem na pomoc biednym, ale wolontariuszy u nas nie brakuje, jest wielu chętnych do pomocy i czasem nie chcą nawet nikogo dodatkowego, czy jeśli nie w organizacjach, to rzeczywiście mam szukać biednych na własną rękę? Jak zacząłem pytać rodziny, sąsiadów, znajomych, to zaczęli źle odczytywać moje intencje, że się narzucam itp.
Rozumiem to tak, że jeśli nie ma wokół mnie sposobności do czynienia dobra, to muszę je sam wymyślić, ale wszystko jest jakieś takie sparaliżowane, jak gdyby nie tędy droga.
Wprowadzanie Słowa Bożego to nie tylko pomoc biednym, ale otwartość na drugiego człowieka, prawda? Ale co zrobić, jak nic nie mogę nikomu zaoferować, bo po prostu każdy ma tyle, ile mu potrzeba i mi o tym wszyscy ciągle mówią?
Jak jeszcze wprowadzać w życie Słowo Boże? Czego szukać?

 Tematy Autor  Data
 Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego?  Benek 
  Re: Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego? nowy rrrr 
  Re: Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego? nowy Hanna 
  Re: Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego? nowy Magdalena 
  Re: Na czym polega wprowadzanie w życie Słowa Bożego? nowy Asia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: