logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: Agnieszka (---.ostnet.pl)
Data:   2019-12-22 13:45

Witajcie,

Śniło mi się, że przemawiał do mnie Bóg, że nie przebaczy mi grzechów, które popełniłam w swoim życiu. Ostatnimi czasy żyję w poczuciu lęku i strachu, że grzech który popełniłam na wieczność odrzucił mnie od Pana. Modlę się codziennie o Boże Miłosierdzie ale podświadomość nawet w nocy chce mi coś powiedzieć - co jest przykładam dzisiejszy sen o braku Bożego przebaczenia,
Czy taki sen o Bożym objawieniu może być proroczy? Czy to może być prawdziwe boskie przesłanie? Czy tylko moja podświadomość i poczucie winy kreują takie widzenia?

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji.

 Re: Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-12-22 18:05

"Bardzo proszę o pomoc w interpretacji".
Zapomnij o tym śnie, jak również o innych, które Cię niepokoją lub niepokoiły. Katolik nie wierzy w sny.

"Czy tylko moja podświadomość i poczucie winy kreują takie widzenia"?
Dobrze kombinujesz. Sny to nic innego, jak "przemielone" i wymieszane ze sobą obrazy przeżyć z ostatniego dnia, czasem dni, które wytwarza Twój zmęczony umysł. Nie ma w tym głębszego przesłania.

 Re: Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-22 18:51

Agnieszko,


Tylko Twoja podświadomość i poczucie winy tworzą takie widzenia.
Nie ma takiego grzechu, którego Bóg by nie przebaczył.

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat jak śnieg wybieleją: choćby były czerwone jak purpura staną się białe jak wełna" (Iz 1,18).

 Re: Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-12-22 22:08

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna" (Izajasz 11, 18)

Machnij ręką na sen i nie oczekuj od nas interpretacji.
Modlisz się o Boże miłosierdzie... Pan Bóg przebacza tym, którzy szczerze żałują. Wiesz o tym zapewne bardzo dobrze, skoro się modlisz. Ale ten sam Pan Bóg wyznaczył konkretny, obiektywny szlak, żeby nam si nie wydawało, że nie ma przebaczenia, żebyśmy się nie wikłali w domniemania. Ta pewna droga prowadzi przez spowiedź.
Jeśli nie byłaś... Jeśli dręczy Cię niewyznany grzech... Zamiast żyć nie wiem jak długo w lękach tak głębokich, że przenoszą się aż do sfery snów, zdecyduj się niezwłocznie na sakramentalne spotkanie z Panem Jezusem i tam się przekonasz, jak daleko sięga Boże przebaczenie - Boże miłosierdzie nie zna granic.

 Re: Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-05.vectranet.pl)
Data:   2019-12-22 23:07

Jeśli coś jest niezgodne z Objawieniem zawartym w Piśmie Świętym - to spokojnie należy to odrzucić. Pan Bóg sobie nie zaprzecza, nic nie zmienia.

 Re: Sen o braku Bożego przebaczenia. Czy proroczy?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-23 00:50

Agnieszko, zamiast zaprzątać sobie głowę bzdurami, które nie mają nic wspólnego z Bogiem miłości i miłosierdzia, idź do spowiedzi spełniając wszystkie jej warunki, a na koniec usłyszysz co Bóg w kwestii Twoich grzechów ma do powiedzenia przez usta kapłana.

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna." (Iz 1,18)

"żyję w poczuciu lęku"

"W miłości nie ma lęku,
lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka,
nie wydoskonalił się w miłości" (1J 4,18)

Agnieszko, nie trać czasu na zamartwianie, tylko wykorzystaj go dla pożytku Twojej duszy i budowanie prawdziwej wiary. Poznawaj Boga przez Pismo Święte, a nie będziesz miła takich dylematów ani w oparciu o sny, ani w zdroworozsądkowym myśleniu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: