logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg chce szczęścia ludzi na ziemi?
Autor: Karolina (212.160.110.---)
Data:   2019-12-26 19:40

Wiem, ze ostatecznym Bozym celem jest zycie wieczne ludzi a zeby do niego dojsc czasem trzeba "wycierpiec" tutaj na ziemi. Nawet fragment Mt 5,3-12 w wiekszosci opiera sie raczej na nieprzyjemnych rzeczach, które maja nas doprowadzić do zycia wiecznego. I teraz, czy Bog chce szczescia ludzi na ziemi i czy cieszy sie, kiedy ludzie sa tutaj szczesliwi czy raczej woli zeby cierpieli dla wyzszego i wiecznego szczescia? Czesto mam wyrzuty sumienia kiedy przytrafia mi sie cos dobrego, bo wydaje mi sie, ze Jezus wolalby zebym cierpiala i przynajmniej w jakis sposob "zapracowywala" sobie na szczescie wieczne.

Chodzi mi tutaj glownie o satysfakcje i szczescie zwiazane z takimi codziennymi, przyziemnymi sprawami.

 Re: Czy Bóg chce szczęścia ludzi na ziemi?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-12-27 15:39

No pewnie, że chce. I z całą pewnością cieszy się, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Tak jak ojciec, który cieszy się ze szczęścia swojego dziecka. Widząc je szczęśliwym, zadowolonym, uśmiechniętym. I chce dla niego jak najlepiej. Bóg jest najlepszym Ojcem, więc tym bardziej. Cieszy się razem z nami - swoimi dziećmi. I co więcej - sam się do tego przyczynia. Każdego dnia jakby kładzie na naszej drodze, w różnych miejscach, takie drobne przyjemności. Trochę jakby takie uśmiechy czy może promyczki. I potem my odnajdując je i układając w coś jakby taki bukiet możemy przyjść z nim - z tym jakby bukietem - do Niego dziękując Mu.

To, że jak napisałaś - przytrafia ci się coś dobrego, to jest właśnie Jego działanie. Taki właśnie jakby Jego uśmiech, który On ci przesyła przez jakieś wydarzenie, sytuację, spotkanie czy jakiegoś człowieka, jego słowa.

U nas kiedyś na kazaniu pewien ksiądz powiedział mniej więcej takie słowa - "Moje kochane dziecko, co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" Że Bóg w ten sposób zwraca się codziennie do każdego z nas. "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" Pomyśl, czy w ten sposób pytałby ktoś, komu nie zależałoby na tym, żebyśmy byli szczęśliwi? Kto by nie chciał naszego szczęścia? I kto by się nie cieszył widząc na naszej twarzy uśmiech? Na pewno nie. A jeśli tak pyta, to z całą pewnością chce naszego szczęścia. Każdego z nas. Wszystkich razem i każdego z osobna.

 Re: Czy Bóg chce szczęścia ludzi na ziemi?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-12-27 16:06

Był kiedyś podobny temat: "Jak Bóg widzi nasze szczęście na ziemi"? Wpisz to sobie w wyszukiwarkę na forum i poczytaj tamtejsze odpowiedzi. I czemu ma służyć przytoczenie fragmentu Pisma Świętego dotyczącego ośmiu błogosławieństw jako rzekomego spisu "nieprzyjemnych rzeczy"? Doprawdy, ziemia i życie doczesne to nie jest miejsce ani czas, w którym mamy się jedynie męczyć i płakać. Jest wiele wspaniałych rzeczy, które można tu uzyskać, bądź ich doświadczyć. I właśnie do takiego celu, zaraz po zapewnieniu sobie zbawienia, powinno się dążyć. Taka "krucjata płaczków" jest naprawdę nie na miejscu, bo niezależnie od tego, ile takich tematów zostanie jeszcze założonych, nie przyczynią się one raczej do trwałej zmiany poglądów u większości odwiedzających forum, czy w ogóle przeglądających internet.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: