logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg kocha grzesznika?
Autor: . (185.135.2.---)
Data:   2019-12-30 12:43

Słowa Pana Jezusa z Dzienniczka siostry Faustyny:
"Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną".
Dz. 1728

1. Czy Bóg kocha grzesznika, który nie żałuje za grzechy?
2. Czy Bóg daje, w swoim gniewie, to czego grzesznik chce?

 Re: Czy Bóg kocha grzesznika?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-30 17:52

Bóg kocha każdego, bo taka jest Jego natura. Kocha nawet szatana.

 Re: Czy Bóg kocha grzesznika?
Autor: . (205.201.55.---)
Data:   2019-12-30 22:23

Czyli słów z Dzieniczka św. Faustyny nie należy przyjmować dosłownie?
Np. takie słowa:
"Chcę, ażeby i ostatnie chwile twoje były zupełnie podobne do Mnie na krzyżu. Jedna jest cena, za którą się kupuje dusze - a tą jest cierpienie złączone z cierpieniem Moim na krzyżu."
Dz. 324
"Modlitwą i cierpieniem więcej zbawisz dusz, aniżeli misjonarz przez same tylko nauki i kazania."
Dz. 1767

 Re: Czy Bóg kocha grzesznika?
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2019-12-31 11:10

Myślę, że słowa Jezusa z Dzienniczka należy przyjmować dosłownie. "...a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną" (Dz 1728).

- W każdym człowieku, nawet tym najpodlejszym, jest jakaś cząstka dobra i jakieś dobro ten człowiek w swoim życiu zrobił. Skoro nagrodą za to zrobione dobro nie może być niebo, to Jezus takiemu człowiekowi wynagradza za nie, dając mu tu, na ziemi, jakieś dobro, którego ten człowiek pragnie.

 Re: Czy Bóg kocha grzesznika?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-31 18:23

Bóg nas kocha, a częścią tej miłości jest szacunek. Piekło nie jest odrzuceniem człowieka przez Boga, lecz odrzuceniem Boga przez człowieka. Bóg szanuje ten wybór.

Św. Katarzyna z Genui (ok. 1500 r.) twierdzi, że Bóg otwiera bramy nieba każdemu, a potępieni rzucają się sami w otchłanie piekielne, ponieważ nienawiść do Boga jaką żywią, sprawia, że stan niebieskiej szczęśliwości byłby dla nich torturą gorszą od piekła. Podobnie, w Dzienniczku s.Faustyny Kowalskiej czytamy : „Dusza będzie potępiona tylko ta, która chce”/1452/

J.Ratzinger „Śmierć i życie wieczne”:
„Niebo Chrystusa opiera się na wolności, pozwalającej potępionym chcieć własnego potępienia. Specyfiką chrześcijaństwa jest przekonanie o wolności człowieka i o powadze ludzkiego życia”
"(...)poprzez śmierć człowiek wkracza w rzeczywistość niczym nie przesłonioną, wkracza w prawdę. Zajmuje teraz takie miejsce, jakie mu się rzeczywiście należy. Skończyła się maskarada, fikcje i pozory. Człowiek jest już tylko tym, kim jest w rzeczywistości. Sąd polega na zrzuceniu wszystkich masek, ktore dokonuje się w śmierci. Sąd jest samą prawdą, objawieniem się prawdy. Ale ta prawda nie jest jakimś obojętnym neutrum.
(...)
Przepaść, ktora nazywamy piekłem, wybiera sobie sam człowiek. Rzecz polega w istocie na tym, że człowiek chce być całkowicie samodzielny. Piekło to chcieć być tylko sobą, wynik zamknięcia się człowieka w sobie. I na odwrót-do istoty tego, co nazywamy niebem należy, że można je tylko otrzymać, tak jak piekło można tylko dać sobie. Niebo, wypełnienie miłości, jest zawsze darem. Piekło jest osamotnieniem tego, który nie chce niczego przyjąć, odrzuca swój status żebraka i chce polegać na sobie (...)"


Trochę więcej na ten temat http://analizy.biz/marek1962/pieklo.pdf

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: