logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skąd brać motywację do życia?
Autor: Hania (---.play-internet.pl)
Data:   2020-01-01 19:45

Po co żyć skoro w niebie będzie lepiej? Wiem, bez życia do nieba się nie dostaniemy. Ale mam wrażenie, ze życie się nie opłaca. Więcej jest tych złych momentów niż dobrych. Zdaje sobie sprawę że to jakie jest nasze życie zależy od nas ale ja już nie mam siły się tak męczyć. Ciagle trzeba zaczynać od nowa, walczyć. Skąd brać do tego motywacje? Łapie się na tym ze zazdroszczę np mojej babci bo jej mniej już tego życia zostało.

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-01 22:29

Co masz na myśli, kiedy piszesz, że w tym życiu "ciągle trzeba zaczynać od nowa, walczyć"? Czego ta walka zyciowa w Twoim przypadku dotyczy?

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: M. (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2020-01-02 10:31

Może raczej zacząć od udania się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobienia podstawowych badań. Często zniechęcenie, zmęczenie czy obniżenie nastroju ma swoje źródło w niedoborach minerałów czy witamin.

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: Ona (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-01-02 22:43

Zbadaj chormony tarczycy. Koniecznie. Miałam podobny stan a okazało się, że jestem chora. A jeżeli z tarczycą w porządku udaj się do psychoterapeuty. Możesz mieć początki depresji. Będzie dobrze. Walcz o zdrowie.

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: andre (---.dfds.com)
Data:   2020-01-03 15:20

Załóżmy jednak że to nie witaminy czy hormony. Tylko trudne życie, codzienne przykrości i kłopoty. To też jest część ludzkiego losu. Wiem na ten temat więcej niż bym chciał. Coś jednak odkryłem. Pan Bóg tworzy ludzi by czynili dobro. Spróbuj poszukać tego dobra w swoim życiu, Piszesz o swojej babci. Pewnie Cię kocha. To już jest coś. To b. dużo. Pomyśl o wszystkich ludziach którym na Tobie zależy. Pomyśl o ludziach których Ty kochasz. Miałem trudne życie a jednak czegoś dobrego doświadczyłem. W liście do Rzymian (5,20) św. Paweł pisze że 'tam gdzie wzmógł się grzech tam tym obficiej rozlała się łaska'. Doświadczyłem sytuacji, gdzie wzmogło się nieszczęście tym więcej było Bożej Pociechy. Nauczyłem się, że pogoń za szczęściem prowadzi donikąd, natomiast Dobro wyświadczone zawsze przyniesie radość. Staraj się trwać w Łasce Uświęcającej i przystępować do Komunii. Mi to pomaga.

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: Kisia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-03 20:03

Zgadzam się, że Twój stan może być wynikiem niedoboru minerałów czy witamin albo hormonu tarczycy czy płciowych. Polecam zrobić badania na witaminę d, bo teraz mamy zimowe miesiące, że możesz mieć niedobór bo ona ze słońca pochodzi a jest witaminą szczęścia.
Zeby życie było ciekawe i kolorowe nie możemy się zaszywać w egoizmie tylko musimy żyć dla innych ludzi. Dlatego polecam Ci zapisać się na wolontariat jeśli masz czas, a jeśli nie to rozejrzyj się może w Twoim otoczeniu są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Może choćby poświęconym czasem czy wsparciem czy samą obecnością może pomóc. To jest Boży plan na nas na tej ziemi a tylko wtedy może być szczęśliwi gdy go wypełniamy.
Pozdrawiam :)

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-01-03 21:19

"Po co żyć skoro w niebie będzie lepiej"?
Po to, że życie doczesne jest tu i teraz. A do Nieba możemy się dostać później, dużo później albo i wcale. Po to właśnie się żyje.

"Ale mam wrażenie, ze życie się nie opłaca. Więcej jest tych złych momentów niż dobrych".
Co to za retoryka, życie się "nie opłaca"? Życie to skarb, bo jest dane tylko raz. A dobre momenty też się w nim znajdą, tylko trzeba chcieć je dostrzec. Nie każdy będzie królem czy królową mieszkająca w złotym pałacu, żyjącym bez problemów czy chorób i mającym wszystko podstawione "pod nos". Co nie oznacza, że jest tutaj, na tym świecie fatalnie. Powiem więcej, to właśnie jego niedoskonałości mogą nas motywować do działania. Była sobie kiedyś pewna piosenka, podobno pesymistyczna, w której pojawiły się słowa: "nigdy nie jest tak najgorzej, aby nie mogło być bardziej źle". Pomyślmy jednak, co to oznacza? Może to, że dobrze jest właśnie teraz? Nie doskonale, ale dobrze. A to już wystarczy, żeby działać, żyć.

"Ciagle trzeba zaczynać od nowa, walczyć. Skąd brać do tego motywacje"?
Na przykład stąd, że każdy dzień jest nowy właśnie. Można spróbować czegoś jeszcze raz, choć konsekwencje złych wyborów z przeszłości też mogą się za nami ciągnąć - trzeba to uczciwie powiedzieć. Ale z drugiej strony jest szansa, że w końcu się uda, osiągniemy jakieś korzyści. Pamiętaj również o tym, że żaden dzień się nie powtórzy, jeśli go zmarnujesz, nie podejmując próby dokonania czegoś. Nie dość Ci takiej motywacji?

"Łapie się na tym ze zazdroszczę np mojej babci bo jej mniej już tego życia zostało".
Babcie ma już swoje lata, a co za tym idzie, zrobiła już to, co miała zrobić. Albo się udało, albo nie, ale próbowała. Dlatego może ona patrzeć na swoje kończące się powoli życie z mniejszym lub większym spokojem. A Ty? Naprawdę chcesz już umierać?

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: Andrzej (---.toya.net.pl)
Data:   2020-01-06 14:34

Swiat latem, ale szczegolnie wiosną jest piekny, pachnacy kolorowy. Wielu ludzi na skutek szarosci jesieni i braku slonca popada w depresje. Mamy tyle pieknych rzeczy na swiecie, ktorych tam teskno kiedy zabrakną. Ladne kaczki plywające po stawie, piekne bazie rosnące z galązek. Ale piekno tego swiata jest także w ludziach. Nie dostrzegamy dobrych ludzi, po wiekszosc to ludzie, ktorzy sa smutni, zranieni przez los, z troskami i obawami o przyszlosc. Najlatwiej radosc widziec w mlodych ludziach pelnych nadziej na przyszlosc. Nie kazdy jest mlody, nie chodzi o to aby sie tak zachowywac jak oni, czyli podlug wieku. Ale trzeba doceniac piekno swiata, ktory mamy, a ktorego mozemy nie miec. Papież Polak zawsze do póżnej starosci mial nadzieje na lepsze jutro. I gloscno o tym mowil. Slowa skierowane do mlodych nie tracą na aktualnosci w przypaaku starszych ludzi.
https://papiez.wiara.pl/doc/378823.Wy-jestescie-sola-dla-ziemi-Wy-jestescie-swiatlem-swiata-Mt-5

 Re: Skąd brać motywację do życia?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-06 18:35

Pytałam, o co toczy się życiowa walka, o której piszesz. Odpowiedź na to pytanie jest ważna. Bo jeśli przyczyną udręczenia życiem jest osoba, która w Twoim otoczeniu Cię krzywdzi i swoja walkę rozumiesz jako trwanie przy tej osobie, mimo cierpienia, to... należy zaniechać walki, rozumianej w ten sposób. Należy radykalnie czym prędzej poszukiwać pomocy i chronić siebie. Trochę inna sytuacja jest, jesli ta osoba ma np. demencję. Ale i wtedy zdecydowanie należy poszukiwać pomocy z zewnątrz, zeby ktoś pomógł w opiece. Masz do tego prawo. Podobnie jak do wsparcia psychologicznego i/lub np. do grupy wsparcia która skupia osoby z podobnymi życiowymi problemami.

Jeśli z kolei pod pojęciem walki, masz na myśli grzech, z ktorego nie możesz wyjść, to pomyśl, ze Boga najbardziej obraża brak ufności w Jego nieskończone miłosierdzie. Niech to Cię trzyma w nadziei i pozwala ciągle się podnosić i cieszyć Jego miłościa przygarniającą i przebaczająca.

Dobrze też, że pojawiły się rady, dotyczące niedoborów witaminowo-mineralnych i zaburzeń hormonalnych - bo, jeśli to jest przyczyną, to też warto o tym pomyśleć.

Odpowiedź na pytanie, o co toczy się walka, jest ważna w kontekscie wyboru sposobu pomocy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: