logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Julia (36 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-20 02:35

2 tygodnie temu wyszłam za mąż. Przed mężem byłam kilkanascie lat temu w krótkim związku, ale nie współżyłam z tamtym mężczyzną, dopiero swój pierwszy raz przeżyłam z moim mężem- i tu wynika pewien problem, ponieważ mąż nie chce mi uwierzyć, ze byłam dziewicą. Problem w tym, ze swój pierwszy raz przeżyłam bez żadnych objawów utraty dziewictwa, żadnego bólu, żadnego krwawienia, żadnej przeszkody, która uniemożliwiałaby odbycie stosunku. Mąż po wszystkim był zszokowany, ja także, ale najgorsze jest to, ze teraz mąż oskarża mnie, ze pewnie współżyłam już z poprzednim mężczyzną, a teraz to ukrywam, mąż nie dowierza mi, że byłam dziewicą, skoro żadnych objawów utraty dziewictwa nie było. Czy któraś z Pań tutaj miała taki przypadek, czy jestem jakimś ewenementem? Dodam, ze jako 12 latka stosowałam tampony na miesiączkę, ale przecież czułabym, gdybym tamponem sobie coś zrobiła, wiec to pewnie nie od tego. Pomóżcie, jak mam męża przekonać, ze go nie oszukałam? To poczatek małżeństwa, a my już mamy kryzys, mąż nie chce od tego pierwszego razu ze mną bliskości, mówi, ze go to boli, że on nie współżył, a ja na pewno tak i teraz go oszukuję. To dla mnie koszmarnie bolesne, bo przecież nie zawiniłam, nie kochałam sie nigdy wczesniej. Jak rozmawiać z mężem, wytłumaczyć mu?

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-02-28 13:49

Nie jesteś ewenementem. Elementarna wiedza na temat anatomii kobiety jest współcześnie bardzo łatwo dostępna, także w internecie. (Czy w szkołach tego uczą? Byłoby dobrze, mniej dramatów). Błona dziewicza może mieć różny kształt, wejście do pochwy różną wielkość - w różnym stopniu bywa przesłonięte błoną dziewiczą, także w minimalnym. Nie musi być więc wcale krwi i bólu. Co więcej, można się urodzić bez błony dziewiczej (rzadko, ale bywa).
Tekst pierwszy z brzegu: (klik. Szukaj dalej.

Zatem są dwa argumenty do wzięcia pod rozwagę:
1) rozumowy - medyczny. Trzeba spokojnie, rzetelnie doczytać i douczyć się na ten temat; im poważniejsze źródło informacji do pokazania mężowi, tym lepiej; nie obowiązuje NA PEWNO legendarna zasada: pierwszy stosunek= obowiązkowo ból i krew); można ewentualnie zabrać męża na wizytę do ginekologa i niech ten lekarz wytlumaczy, że nie ma co odwoływać się do mitów, krew i ból nie są konieczne, nie sa miernikiem dziewictwa.
2) zaufanie wobec żony.
Jeśli mąż nie wierzy medycynie i Tobie, to zdaje się po ludzku tego nie przeskoczymy. Dowodów nie ma.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Ja (---.pool85-56-99.dynamic.orange.es)
Data:   2020-02-28 19:19

Tez za pierwszym razem nie krwawilam i nie mialam innych objawow.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: abc (---.96.186.153.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-02-28 19:22

Kiedy ostatni raz byłaś u ginekologa? Czy lekarz nie zapisuje na karcie, że jesteś dziewicą? Od tego przecież zależy sposób badania. Wróć do lekarza i dopytaj, może akurat znajdziesz potwierdzenie dla męża?

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-02-28 20:08

Zdaje się, że jakiekolwiek przekonywanie męża w tej kwestii nie ma sensu. Wygląda, że on szuka w ten sposób podstaw do stwierdzenia nieważności małżeństwa z Tobą. Tyle tylko, że dziewictwo narzeczonej lub jego brak w chwili zawierania ślubu raczej nie zaliczają się do ważnych przesłanek sądowego wyroku stwierdzającego nieważność.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-02-28 21:31

Powiedziałaś prawdę i tego się trzymaj. To mąż ma problem, że Ci nie wierzy, nie Ty. Daj mu czas i módl się, może zmądrzeje.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-02-28 22:30

Nie bardzo mogę uwierzyć, że w obecnych czasach 36-letnia kobieta, sprawiająca wrażenie osoby dość bystrej, nie potrafi znaleźć samodzielnie w internecie podstawowych informacji o budowie błony dziewiczej i defloracji i porozmawiać o tym z mężem, tylko potrzebuje zwierzeń (!) innych kobiet. Niemniej tego rodzaju prowokacyjny post też może być pożyteczny dla niektórych, ponieważ wyimaginowane zarzuty o niezachowaniu czystości niestety zdarzają się. Ich głębszą przyczyną jest nie przebieg nocy poślubnej, ale brak zaufania. I z tym brakiem zaufania trzeba się poważnie zmierzyć. Tego problemu nie rozwiąże się zaświadczeniem od ginekologa. Nie rozwiąże się żadnymi innymi usprawiedliwieniami (np. niech ci Franek powie, że z nim i Kaśką było podobnie). To nie ta droga.
Brak zaufania prędzej czy później odbije się negatywnie na małżeństwie.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Klara (212.182.34.---)
Data:   2020-02-28 23:33

Strasznie mi przykro, że w tym szczególnym czasie Julio spotykasz się z taką przykrością. Nie wiem co mogę Ci doradzić, nie mam wielkiej wiedzy w takich tamatach, ale zapewniam modlitwę. Bardzo kibicuję wszystkim związkom osób wierzących, małżeństwom i mam nadzieję że wszystko się ułoży, zawierz tę sprawę Matce Bożej.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-29 02:20

Mateusz. Zaliczają się. Zatajenie jakiejkolwiek ważnej informacji przed ślubem może być powodem do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Bo on mógłby np. stwierdzić, że nie ożeniłby się z nią, gdyby wiedział, że nie jest dziewicą. Tylko że Julia go nie okłamała. Myślę że przydałaby im się wizyta u lekarza, który wyjaśni im co i jak z tą utratą dziewictwa. Oraz w poradni małżeńskiej. Już wiecie, dlaczego papież Franciszek ma rację, gdy mówi, że katolicy powinni troszczyć się o edukację seksualną w szkołach? Nie byłoby takich dramatów...

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-29 19:17

Julio,

W sytuacji jaką przedstawiłaś, to na pytanie narzeczonego: "Czy jesteś dziewicą"? - najbezpieczniej jest odpowiedzieć NIE WIEM, mój Romeo.
To będzie nauczką dla dziewic na przyszłość. Taka jawi się konkluzja po przeczytaniu tego wątku.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-02-29 22:08

Właściwie mąż powinien wierzyć Ci na słowo. Tak samo jak Ty jemu, gdyby mówił, że był prawiczkiem. A gdybyś Ty go zapytała o dowód - czy Twój mąż miałby pomysł, jak udowodnić, że zachował czystość przed ślubem?

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-02-29 22:54

Może to ja mam jakiś problem intelektualny, ale nie rozumiem odpowiedzi: "najbezpieczniej jest odpowiedzieć NIE WIEM, mój Romeo".
Nie wiem, czy mam za sobą inicjację seksualną? Kobieta przy w pełni władz umysłowych takie rzeczy wie. Najdelikatniej mówiąc: taka odpowiedź nie brzmi poważnie, nie wyraża szacunku do nikogo ani nie wróżę powodzenia w dialogu.

 Re: Jak przekonać męża, że byłam dziewicą?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-01 16:27

Poważnie? to ma aż takie znaczenie? Wychodząc za mąż przeszłość zostawiamy za sobą, od tej chwili jest tu i teraz i wspólna przyszłość. Grzebanie w tym co było, jak było i dlaczego nie ma sensu. Zaczęłaś nowy rozdział w życiu razem z mężem i pora by mąż to zrozumiał. To co było albo nie było nie powinno się liczyć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: