logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co z kolejnym konkubentem siostry męża?
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-24 19:02

Bardzo potrzebuje porady, bo już sama nie wiem, co mam z tym zrobić. Pisałam już kilka razy tutaj o siostrze mojego meża. Nie chce jej oceniać, choć czasem sie zdarzy. Codziennie wspominam jej imie w modlitwie, choć przysporzyła mi w moim odczuciu cierpienia i zamartwiania, które trwa do dnia dzisiejszego. Podjełam decyzje, że wybaczam i modle sie za nią, choć ona nawet winy nie widzi i nigdy nie przeprosiła, nie żałowała i udaje jakby nic sie nie stało. To kobieta, która ma 32 lata i pierwsze dziecko, gdy była nastolatką z jednym meżczyzną, nastepnie wzieła ślub kościelny z innym meżczyzną, potem sie z nim rozwiodła, poznała kolejnego w wieku jej ojca i zamieszkała z nim u teściów. W miedzyczasie miała krótki romans z innym i z tego jest drugie dziecko. Obecnie rozstała sie z tym, który był w wieku teścia a poznała kolejnego, z którym planuje ślub cywilny i kolejne dziecko. To tak w wielkim skrócie napisane. Teściowa broni ją i tłumaczy do meża na wszystkie sposoby, choć jest wierząca i praktykująca. Wszyscy meżczyźni są winni, tylko nie siostra meża… długa historia. Jak to ma sie do mnie. Ponad 3 lata temu urodziłam córeczke. Siostra meża za wszelką cene (teraz już to wiem) chciała zostać jej chrzestną, choć nie mogłą, bo żyła w konkubinacie itp. Zaczeła do mnie pisać i wydzwaniać, jak to sie zmieniła, jak rozumie swoje błedy i rozstaje sie z konkubentem, tylko on na razie nie chce sie wyprowadzić itp. Nie wiem jakim cudem ale ja naprawde w to jej uwierzyłam. To wszystko pisze w wielkim skrócie. Nasz ksiądz w takim wypadku zgodził sie, aby została chrzestną. Teraz jestem pewna, że to była gra. Po 3 miesiacach od chrztu znów byli razem i było udawanie, że nic sie nie stało. Mój mąż tez nie zareagował. W miedzyczasie zaszła w ciąże, jak pisałam, w krótkim romansie, nie z konkubentem. Stało sie to ok 3 mce po chrzcie. Bardzo to przeżyłam, miałam nawet wątpliwości co do ważności chrztu i czasem nadal jeszcze przychodzą. Wiele przepłakałam. ale jest udawanie, że nic sie nie stało. A moja teściowa uważa, że to siostra mojego meża jest biedna i pokrzywdzona przez wszystkich. Na ważnych imprezach rodzinnych moich dzieci był oczywiście konkubent i na wszystkich zdjeciach też jest. Ale teraz on jest już zły, bo jest już nowy. Nowy to ten, z którym po 3 mcach znajomości chce brać ślub. Tłumaczenie mojej teściowej, że ona nie może być sama, że jest znerwicowana bardzo itp. Też długa historia tłumaczeń. I mam pytanie, czy moge zabronić jej przyjeżdzać z kolejnym konkubentem na uroczystości moich dzieci, np bedzie komunia świeta mojej córki, ona jest jej chrzestną i co ja mam zrobić wtedy? Albo urodziny moich dzieci itp? Jak, jako chrześcijanka, która poważnie podchodzi do wiary i nie chce wszczynać awantur itp ma postąpić? Bo beda awantury, jak tylko coś wspomnimy z meżem…bedzie obrażanie sie itp. Bardzo prosze o porade? Pytałam dwóch ksieży i żaden wprost mi nie powiedział, co mam zrobić.

 Tematy Autor  Data
 Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Katarzyna 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Aneta 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Katarzyna 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy martaaa 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Hanna 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Katarzyna 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy M. 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy B. 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Katarzyna 
  Re: Co z kolejnym konkubentem siostry męża? nowy Margaret 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: