logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Marzena (---.cable.dynamic.v4.ziggo.nl)
Data:   2020-03-01 19:45

Zwracam się do Was z prośbą o jakąś wskazówkę. Od dłuższego czasu doświadczam nękania. Ktoś po prostu zakłóca mój spokój, nęka mnie swoimi słowami, sposobem w jaki je, mimo, że tej osoby nie ma ze mną. Słyszę to i bez znaczenia jest to, gdzie jestem. Wpływa na to, w jaki sposób myślę o sobie, o tym, co robię. Plotki i oczernianie oraz wymyślanie to jedno. Chodzi dokładnie o nękanie, które słyszę. To tak, jakby ktoś wciąż coś mówił, zwalnia tempo do momentu aż moje własne myśli zwalniają. Brzmi to nielogicznie, ale nie wiem jak mam sobie radzić z odgonieniem tych myśli.
Kolejna kwestia to osoby, które poprzez swoje zachowanie naruszają normy społeczne i prawne. Zakłócają mój spokój i nnie tylko. Na moich oczach naruszają przepisy o ruchu drogowym, itp. Stosują szantaż emocjonalny. Oskarżają o rzeczy niemożliwe. Wpływają na to jak mija mi dzień. To brzmi trochę jakbym 24/7 słuchała nagrania. Słowa nie mają sensu. Nie jestem w stanie ich powtórzyć. Wpływają na to jak się czuję i co robię. Zmuszają trochę do słuchania, ponieważ nie mogę się od tego odciąć. Trochę widzę w tym działanie pewnych dwóch osób, które są spokrewnione.
Jestem także jedyną osobą, którą ksiądz nie odwiedził podczas "kolędy", co traktuję jako dziwny zbieg okoliczności, gdy wwezmę pod uwagę to, co dzieje się wokół mnie.
Powiedziałam o tym na spowiedzi. Ksiądz polecił modlitwę. Co powinnam zrobić?

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-03-08 15:03

Powinnaś z tym iść do lekarza psychiatry.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-08 16:31

> "Co powinnam zrobić?"

Powinnaś się pomodlić tak jak polecił Ci ksiądz i koniecznie udać się do psychologa / psychiatry po poradę. Koniecznie. Proszę, nie zwlekaj.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-08 17:02

Jeśli nękanie jest w relau, zawiadomić policję.
Jeśli w Twoich myślach - iść do psychiatry.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-08 18:10

Powinnaś się bezwzględnie i natychmiast (jutro, tj. w poniedziałek zaczynasz konkretne starania, bez zwłoki) zwrócić o pomoc lekarską, najlepiej od razu do psychiatry. Te osoby Cię w rzeczywistości nie nękają, skoro ich nie ma przy Tobie. Słyszysz, bo to Twoje zdrowie (psychika, mózg, emocje itd) szwankuje i sprawia Ci dużo kłopotu. Takie rzeczy się leczy, medycznie.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-09 12:22

Dla mnie to brzmi jak opis objawów schizofrenii. Poczucie bycia nękanym, słyszenie głosów, poczucie, jakby inni spiskowali przeciwko tobie, z księdzem odmawiajacym koledy na czele. Jak chcesz sobie pomóc, to trzeba zgłosić się do psychiatry. Szybko, póki jeszcze masz jakąś refleksję nad sobą, pytasz na forum, zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak ("brzmi to nielogicznie"). Potem będzie coraz gorzej, będzie ci coraz trudniej zacząć leczenie z własnej woli, dlatego, że tylko zdrowy mózg potrafi mieć refleksję na temat tego, że być może głosy, które słyszysz nie są prawdziwe. W miarę postępowania choroby, będziesz tej refleksji pozbawiona, to znaczy uznasz to nękanie za rzeczywistość.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Marzena (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-09 17:23

Zaszło nieporozumienie. Jestem zaskoczona zmianą tytułu, który sugeruje chorobę, a w dobie technologii niekoniecznie. I tym, że mój list do tego stopnia jest dla Was niezrozumiały. Poza tym, nawet jeśli zgadzam się, że może być to problem psychiki, nadmiernie obciążonej, to przypisywanie choroby jest nie do końca dla mnie komfortowe. Zwłaszcza pisanie, że powinno podjąć się leczenie, ponieważ nie radzę sobie z naruszaniem przez innych granic lub z innymi rzeczami. Podobno w ekstremalnych warunkach przemoc dla sprawcy przynosi tylko korzyści i zgodzę się, że najwięcej strat fizycznych, psychicznych i emocjonalnych ponosi osoba krzywdzona. Powtarza się tylko schemat mojego sposobu myślenia i zachowania ludzi wokół.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-09 19:00

W każdym razie wizyta u psychoterapeuty lub psychologa może pomóc, więc warto spróbować, zamiast się zadręczać spróbuj coś zadziałać.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-09 19:06

Marzena, mnie na zajęciach z pedagogiki nauczono jednej mądrej rzeczy: jeśli uczeń czegoś nie rozumie, to zwykle wina nauczyciela, nie ucznia. Napisz jaśniej, bo tu chyba nikt nie wie, o co Ci chodzi.
BTW: problem przekraczania granic i radzenia sobie z tym to też problem do pracy ze specjalistą, psychologiem/terapeutą.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-11 09:39

(Nie Autorka)

Niestety, obydwa Twoje wpisy wyglądają jak u znajomej mi od lat osoby, która miała stwierdzoną schizofrenię. Było trudno z tym poradzić, osoba ta była na leczeniu. Obecnie przyjmuje leki i jest wspaniałym, szczęśliwym człowiekiem. Pamiętam maile, jakie wypisywała do rodziny i znajomych - kropka w kropkę ten sam schemat, co tutaj. Podejrzewała ludzi wymyślonych i realnych o podsłuchiwanie, dręczenie, knowanie, nachodzenie i śledzenie. Nie mogła jasno myśleć itd. Życzę Tobie, abyś miała wokół siebie kochających ludzi, którzy skłonią do wizyty u lekarza. Jeśli nawet nie mamy racji, lekarz Cię uspokoi i wykluczy nasze podejrzenia. Jeśli jednak coś jest na rzeczy, z pewnością Tobie pomoże i odzyskasz spokój.

 Re: Tej osoby nie ma ze mną, ale nęka mnie 24/7.
Autor: Mm (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-03-12 17:51

Nie daj sobie wmówić choroby psychicznej, za mało info podałaś żeby cokolwiek konkretnie powiedzieć ale - nękanie (gang stalking) występuje ale tylko jeśli ofiara była jakoś związana z agresorami czy to praca, osiedle, dom, cokolwiek, jakakolwiek społeczność dlatego ze musi występować jakiś związek, relacja która zakończyła się jakimś konfliktem ( nawet najmniejszym ) który spowodował, rozpoczął nękanie. Nękanie, które dokonywane jest w wyrafinowany, przebiegły, podły sposób tak by tylko ofiara - nikt innny nie mógł tego dostrzec, doprowadzając tym samym ofiarę do obłędu, co manifestuje się również w myśleniu o tej osobie, osobach 24/7

Z ta kolęda .... jeśli masz do czynienie z nękaniem to jest to prawdopodobne.... Ludzie sa naiwni, nic nie wiedza o świecie o ludziach, żyją w bąbelkach myśląc ze zło nie istnieje. A jednak. W każdym razie - jeśli to jest to czego doświadczasz, jedynym rozwiązaniem jest zerwanie wszelkich kontaktów, przeprowadzka, nie informowanie nikogo gdzie, oraz gromadzenie dowodów nagrań, zdjeć itp.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: