logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy post o samej wodzie jest gorszy?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-03-02 16:49

Czy post o samej wodzie jest "gorszy" niż post o chlebie i wodzie? Czy trzeba jednak stosować ten wskazany "o chlebie i wodzie"?

 Re: Czy post o samej wodzie jest gorszy?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2020-03-02 20:21

Post "o chlebie i wodzie" jest mniej rygorystyczny niż o samej wodzie. Bez chleba można trochę przeżyć, bez wody NIE. Musi być uzupełniana na bieżąco.

 Re: Czy post o samej wodzie jest gorszy?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-02 21:01

Czy to jakaś rywalizacja? Lepszy? Gorszy? Czy to jest na pewno roztropny kierunek myślenia?
Nie przypuszczam na przykład, aby Pan Bóg punktował, odhaczał na liście, kto ile i czego mniej zjadł i na tej podstawie wystawiał noty i zapisywała zasługi :)
Co wiecej, myślę, że Panu Bogu zależy na tym, żebyśmy sobie krzywdy nie robili.
Trzeba, by organizm był odpowiednio przygotowany na radykalne działania typu nie jeść niczego. I dlatego proponuje się post o chlebie i wodzie, który nie osłabia aż tak mocno i pozwala jednak funkcjonowac społecznie, zawodowo, rodzinnie. Radykalne niejedzenie ma swoje skutki, także zbyt trudne, na które Kościół nas nie naraża, nie zachęca tradycyjnie do takiej formy.

 Re: Czy post o samej wodzie jest gorszy?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-03-03 09:28

Pytam dlatego, że łatwiej mi pościć o wodzie. Może dziwne, ale tak jest. Oczywiście, nie może trwać długo. Przepraszam, że spowodowałam niezrozumienie.

 Re: Czy post o samej wodzie jest gorszy?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-07 11:14

Ina,

Nie tylko Ty tak masz. Znam osoby które pościły tylko o wodzie. Nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Jeżeli nie masz żadnych zdrowotnych dolegliwości, to możesz nadal tak pościć. Można pościć zarówno o samej wodzie jak również o chlebie i wodzie. Nie ma problemu :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: