logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Dżeremi90 (---.dynamic-4-waw-k-2-3-0.vectranet.pl)
Data:   2020-03-03 13:41

Witam wszystkich

mam duży problem z żoną, mianowicie praktycznie w ogóle o siebie nie dba, prawie wcale nie maluje (no dobra, leciuchno raz na miesiąc może, czego i tak prawie nie widać), nie dba o włosy (twierdzi, że suszenie i wszekie próby zwiększania objętości je niszczy), w efekcie czego są rzadkie oklapłe i zaniedbane, nie maluje paznokci, ust - kompletnie nic. Wszystkie fajniejsze ubrania, kupno nowej bluzki, spodniczki czy jeasnow to mój pomysł, sama sobie nic nie kupi, nie pójdzie do żadnego fryzjera czy kosmetyczki (w ogóle nie chodzi). Próbowałem z nią o tym rozmawiać juz kilka razy (delikatniej lub mniej), gdyż uważam ze kobieta powinna podkreślać swoje piękno i o siebie dbać chociazby w minimalny sposób (większość spotykanych na ulicy osób dba bardzo i też jest to przykre, wzbudza takie poczucie ze ja na to nie zasługuje aby żona dla mnie o siebie dbała z miłości). Kocham swoją żonę i mówiłem jej że jestem w stanie dla niej wiele zrobić zeby tylko troszkę zaczęła o siebie dbać. Mam poczucie ze jesli sie kogos kocha i ta osoba mówi ze jest to dla niej bardzo wazne to chociaż weźmie się pod uwagę jakąś drobną zmianę. Tymczasem moje miłe i normalne prośby spotykają się tylko z nerwami, krzykami, obrazeniem się, spychaniem z jej części łóżka czy słowami "brałeś mnie taką jaka jestem, nie będę sie zmieniać". Bardzo ważne jest dla mnie poczucie ze mam obok siebie kobietę a nie chłpoczycę czy kolegę. Bo kolegą jest wspaniałym, jest dobrym człowiekiem tylko ma jakies blokady psychiczne których nie rozumiem i muszę je jakoś zburzyć. Chciałbym aby pragnęła mi się również podobać, zrobić cos dla mnie tak jak ja dla niej robie bardzo wiele, podobać się sobie, podkreślać swoje piękno bo jest młoda i szczerze mi się podoba.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Mallwi (---.host.pobb.as13285.net)
Data:   2020-03-09 20:23

A czy żona przed ślubem albo krótko po nim dbała o siebie? Czy wyglądało to tak samo jak teraz?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-09 21:25

Myślę, że jeśli ktoś nie używa kolorowych kosmetyków (usta, oczy, generalnie twarz) oraz nie maluje na kolorowo paznokci, albo i nie farbuje włosów, to nie oznacza, że o siebie nie dba. Kwestia wyboru.
Suszarka może niszczyć włosy, zwłaszcza te słabsze.
Dodam, że dobry makijaż może rzeczywiście być niewidoczny.
Nie o to chodzi, by było widać, że kobieta się maluje.
Zatem te punkty proponuję usunąć z listy zażaleń "nie dba o siebie". Im mniej tych punktów zostanie, tym większe szanse na zmianę.

Nie podporządkowałabym się też osobiście oczekiwaniom męża np. co do wyrazistego, kolorowego makijażu. Nie dlatego, jakoby był z definicji zły. Nie czułabym się dobrze, a argument typu "ona się nie maluje, widać mąż na to nie zasługuje" jest dla mnie raczej zabawny.

Bariery można powoli zmniejszać, np. rozbierać cegła po cegle. Burzyć siłowo nie radzę.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-09 21:45

"Chciałbym aby pragnęła mi się również podobać, zrobić cos dla mnie tak jak ja dla niej robie bardzo wiele, podobać się sobie, podkreślać swoje piękno bo jest młoda i szczerze mi się podoba."

Tobie się podoba. Może sobie też. Malowanie się nie jest koniecznie do ładnego wyglądu. Skąd wiesz, że ma blokady? Co na to wskazuje? To, że nie chce poddać się Twoim naleganiom?
Całkiem nie dbać o siebie to byłoby nie myć się, nie czesać włosów, nosić brudne i dziurawe ubrania.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-09 22:26

Dżeremi 90

"Chciałbym aby pragnęła mi się również podobać, zrobić coś dla mnie tak jak ja dla niej robię bardzo wiele (...) "

A co robisz dla niej, że tego jest aż tak wiele? Np...

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: M (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-09 22:47

Mów jej komplementy jak tylko coś fajnego zauważysz w jej wyglądzie, jak coś ładniejszego ubierze itp.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Estera (---.147.104.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-09 23:20

Ja chyba nie nadążam... Niepomalowane paznokcie i brak mocnego makijażu to oznaka zaniedbania? Mnie uczono, że dzienny makijaż, zwłaszcza do pracy, ma być niewidoczny.
Gdybym ja usłyszała, że mam _CHOĆ TROSZKĘ_ o siebie dbać w sytuacji, kiedy chodzę czysta, w czystych, nie pogniecionych, nie porwanych i nie spranych, dobranych do sylwetki ciuchach, to dla własnego bezpieczeństwa musiałbyś się chyba wynieść znacznie dalej niż na własną połowę łóżka. Sam ją wpędzasz w zahamowania i kompleksy.
Sugeruję bardziej kierować się miłością, a mniej ulicą.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-10 08:04

Nie wszyscy mają grube włosy i naprawdę nie ma obowiązku nadawania włosom objętości. Jak są cienkie, to takie są i już. Uważam, że naoglądałeś się za dużo reklam i wierzysz w obiecanki, które tam próbuje wmawiać się kobietom. Podzielam zdanie żony odnośnie suszenia, czy pianek i lakierów niby nadających objętość - niszczą włosy. Okropne jest to, że zamiast widzieć jej piękno, porównujesz ją do innych kobiet, to odziera z kobiecości.
Sugeruję zapoznanie się z tematem języków miłości, może wtedy zaczniesz dostrzegać, że żona też robi dla Ciebie wiele rzeczy.

"Większość spotykanych na ulicy", proponuję jednak mniej się przyglądać innym kobietom, to też rani żonę.

Po co rozmawiacie o tym w łóżku - do łóżka ma się malować?

Jeśli chcesz zmian, to najpierw przekonaj żonę, że jest piękną kobietą. Możesz jej kupić w prezencie perfumy czy zabrać ją na weekend spa, ale nic na siłę. Postawa typu stawianie wymagań, plus pretensje, plus porównywanie, mogą całkiem realnie doprowadzić do rozpadu relacji, szczególnie, że dotyczą takiej sfery jak kobiecość. Problem z żoną? Może jednak przemyśl solidnie czy to nie problem z Tobą.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-10 10:28

Przypuszczam, że z takim podejściem za 20-30 lat zaniedbaniem będzie rezygnacja z operacji plastycznej.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Benek (82.177.5.---)
Data:   2020-03-10 10:41

Chłopie, Ty niczego nie musisz u niej burzyć, prędzej u siebie. Makijaż znakiem dbania o siebie? Błagam... Strzał w dziesiątkę z niemalowaniem, żona ma rację. Przepraszam, że ostro, ale nie mogę słuchać spokojnie takiego bezpodstawnego narzekania. Zmiana powinna wypływać najpierw z naszego wnętrza. Wierz mi, jak się sam zmienisz, to i świat dookoła stanie się inny.
Z Bogiem.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Rob (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-10 11:06

A ja doskonale rozumiem autora wpisu - drogie oburzone Panie komentujące, bycie "czystą w nieporwanych ciuchach" to naprawdę zbyt mało, żeby się podobać mężczyźnie... I proszę nie wspominać o "pięknie wewnętrznym", bo zewnętrzne jest równie ważne jeżeli chodzi o związki.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-03-10 11:47

To jest bardzo podejrzana sprawa i frapujący temat. Czy mógłbyś nakreślić sytuację wyglądu żony przed ślubem jak i po ślubie? Zawsze podobnie podchodziła do sprawy wyglądu, czy też może to się zmieniło w pewnym momencie. Co sprawiło, że wygląd żony przestał Cię satysfakcjonować? Może dzieci się pojawiły i żona przestała mieć mniej czasu dla siebie, a może jakieś uwarunkowania wyniesione z domu dały nagle znać o sobie? Może czymś ją zraniłeś i ona ma taką dziwną reakcję? Jak ona sama tłumaczy swoją niechęć do zmiany wyglądu?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: jagódka (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2020-03-10 13:30

Czy nie wypomniałeś żonie chociaż jeden raz dawno, dawno temu, że wydaje pieniądze na swoje potrzeby?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Estera (---.147.104.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-10 14:04

Rob, problem w tym, że autor uważa to wszystko za totalny brak dbania o siebie. Swoją drogą, znam młodych chłopaków, których to właśnie makijaż drażni.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-03-10 15:33

Autorze wątku, jest różnica pomiędzy dbaniem o siebie, a postrzeganiem własnego wyglądu jakot priorytetu. Chciałbyś, żeby Twoja żona kupowała więcej ubrań? Czy nie miałbyś wtedy pretensji o to, że w budżecie domowym brakuje pieniędzy? Albo kwestia makijażu, wizyt u kosmetyczki: być może byłbyś skłonny dać żonie pieniądze na ten cel, jednak czy potem nie wystąpiłby u Ciebie problem z zazdrością, gdy inni mężczyźni zaczęliby oglądać się za nią na ulicy?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Dżeremi90 (80.51.81.---)
Data:   2020-03-10 16:07

Nie, raczej sam nakłaniam ją zawsze do kupowania ciuchów i wydaję na nią pieniądze :)

Nie, czasu na dużo a dzieci jeszcze nie ma. Nie musi w domu zbyt wiele robić, odkurzać nic, ani nawet gotować :) Ale gotować chyba lubi więc to robi sama z siebie dodatkowo. Również nigdy jej nie zranilem. Byc moze nawyki wyniesione z domu. Ale obiecała poprawę :)

Nie wszystko, a podstawy takie jak w poście. To, że koboety kiedys mało o siebie dbały i myly sie raz na pate dni nie oznacza ze w dzisiejszych czasach nie poszlismy do przodu. Wyjdz na ulicę, popatrz - większość dba o siebie jednak. Przynajmniej tak jest w miastach.

To co piszesz to już bycie brudasem. U kobiet dzisiaj sie raczej nie zdarza prócz patologii. Mówię o normalnym życiu i młodej, zdrowej, pięknej kobiecie. To dziwne jeśli nie pragnie tego piękna podkreślić (nie zamazać kilogramem pudru). Chodzi po podstawowe rzeczy jak rzęsy, umalowanie oczu, zadbanie o włosy czy szminkę i błyszczyk ;)

Tak się staram właśnie. Ale to nie działało zbytnio niestety. Chociaz tez myslalem ze zadziała :) taki charakter. Ale zanosi sie na jakąś zmianę wreszcie. Przynajmniej tak mi powiedziała po ostatniej rozmowie ;)

Oczywiście ze tak. Taki mamy świat od kilkudziesieciu lat. Ja tez uzywam perfum, trymuję brodę i chodzę do fryzjera zrobić ciekawą fryzurę, nosze modne i meskie ubrania, używam kremu i dbam o czystość. Nie żyjemy w średniowieczu. Dbanie o siebie nie jest złe, to oznaka. raczej braku lenistwa. Jak Cię widzą tak Cię piszą. Mowimy o takim minimum, nie i jakichś fanaberiach

A to już Ona wie i widzi :) Zawsze należy wymagać od siebie więcej niz od drugiej strony i tego aie trzymam, ale nie o tym jest ten wątek.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Hanna (150.254.99.---)
Data:   2020-03-10 17:18

"Chodzi po podstawowe rzeczy jak rzęsy, umalowanie oczu, zadbanie o włosy czy szminkę i błyszczyk ;)"

Nie, proszę Pana. Wytuszowane rzęsy, umalowane oczy, szminka i błyszczyk nie są obowiązkową współczesną miarą zadbania kobiety. Jeśli tak się Panu wydaje, to jest to Pana problem, który narzuca Pan żonie. Dał sobie Pan wepchnąć pewien ponoć wielkomiejski model i tak mierzy Pan "zadbanie". Zatem to żonie współczuję. Szczerze.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-10 18:11

Pewne rzeczy po prostu "wynosi się" z domu. Moja mama zawsze powtarzała, że kobieta powinna o siebie dbać i tak mi zostało do dzisiaj. Nie chodzi tylko o higienę i czyste ubrania, chociaż to na pewno jest bardzo ważne, ale o podkreślenie swojej urody w sposób delikatny nie przesadny. Może nie tylko po to, żeby spodobać się mężowi, ale również sobie samej, poczuć się pewniej i radośniej :). O wzajemną miłość i podobanie się w małżeństwie trzeba po prostu dbać, tak jak o kwiat, który nie podlewany po prostu więdnie. Mam nadzieję, że przekonasz żonę. Powodzenia :)

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-10 18:45

Znam wiele kobiet, które w ogóle się nie malują, chyba, że na wyjście na koncert, do teatru itp. Makijaż nie jest wyznacznikiem dbania o siebie, to raczej zadbane włosy, ładne, pasujące ubrania (niekoniecznie najnowsze trendy mody) i... uśmiech - a o ten trudno, kiedy jest się nieustannie krytykowanym, czy stawianym pod ścianą wymagań niezgodnych z naturą. Ja np. nie wychodzę z domu bez lekkiego makijażu, ale to pewnie kompleksy, bo zarówno moje siostry i koleżanki na co dzień chodzą saute.
Jeżeli Twoja żona nie używała kosmetyków upiększających przed ślubem, dlaczego miałaby to robić teraz? Dla mody? A może, żeby "pasować" do Ciebie jak idziecie ulicą? Myślę, że w małżeństwie są dużo ważniejsze kwestie do obgadania - przede wszystkim zaakceptuj Twoją Żonę taką jaka jest, a może ona, czując Twoją miłość zacznie się zmieniać i od tej strony?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-10 20:23

Na pewno nie ma brudasów?
Wrzucam w google i co? Teksty z 2019 i 2020.
"Co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce nie myją rąk po wyjściu z toalety".
"statystycznie większość z nas (około 70 procent) myje ręce po skorzystaniu z toalety, to jednak tylko połowa robi to prawidłowo."
Dla mnie to nie do pomyślenia, żeby rąk nie myć.
Gdy patrzę na moje koleżanki czy młode kobiety, które widzę w pracy, to wiele się nie maluje albo bardzo niewidocznie (w mieście, dość dużym).
Dbanie o siebie nie jest złe. Możesz mieć nawet konkretne oczekiwania. Wolno Ci. A żonie wolno mieć inne. Ważny jest sposób, w jaki się o tym mówi. Po reakcjach podejrzewam, że nie za dobry. Może teraz udało Ci się lepiej. Byle było to w wolności, a nie przymusem, z lęku przed brakiem akceptacji.

Właściwie, czemu taki temat na forum katolickim? Nie padła żadna kwestia religijna.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-03-10 22:00

Z Twojego pierwszego wpisu wynika, że Twoja żona przed ślubem postępowania podobnie jak teraz. Czyli niespecjalnie była zainteresowana szczególnym upiększaniem siebie, zarówno przez makijaż, jak i ubiór. Dlaczego się więc z nią ożeniłeś? Poślubiłeś ją czy materiał na żonę (!), nad którym teraz pracujesz, żeby zaspokoić SWOJE potrzeby? Jeśli to drugie - a wiele wskazuje, że tak właśnie jest - to się teraz nie dziw jej ostrym emocjonalnym reakcjom. Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że od niej wymagasz, żeby przestała być sobą? I że najprawdopodobniej sprawiasz jej wielką przykrość, uważając ją za kobietę... gorszego gatunku.

Owszem, w małżeństwie trzeba wychodzić naprzeciw potrzebom współmałżonka. Ale tym prawdziwym potrzebom. Jednocześnie z wielu własnych zachcianek trzeba rezygnować. A Twoją zachcianką jest przerobienie żony na inną kobietę - z bardzo przyziemnych pobudek.
Przejrzyj w końcu na oczy. Zacznij się uczyć ją kochać.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: B. (---.24.56.107.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-12 02:48

Wklejam Ci kilka fragmentów biblijnych m.in. na temat ozdób i strojów kobiecych. Niektóre są osadzone w danej rzeczywistości, ale zrozumiałe dla nas. Niektóre są „mocne” :)

„16 Pan powiedział: «Ponieważ się wbiły w pychę
córki syjońskie,
ponieważ chodzą wyciągając szyję
i rzucając oczami,
ponieważ chodzą wciąż drepcząc
i dzwonią brząkadełkami u swych nóg,
17 przeto Pan sprawi, że wyłysieją czaszki córek syjońskich,
Pan obnaży ich skronie».
18 W owym dniu usunie Pan ozdobę brząkadeł u trzewików, słoneczka i półksiężyce, 19 kolczyki, bransolety i welony, 20 diademy, łańcuszki u nóg i wstążki, flaszeczki na wonności i amulety, 21 pierścionki i kółka do nosa, 22 drogie suknie, narzutki i szale, torebki 23 i zwierciadełka, cienką bieliznę, zawoje i letnie sukienki. 24 I będzie:
zamiast wonności - zaduch,
zamiast paska - powróz,
miast uczesanych kędziorów - łysina,
miast wykwintnej szaty - ciasny wór,
zamiast krasy - wypalone piętno.”
Iz 3

Judyta, gdy chciała uratować swój lud (podstępnie zabijając wodza wrogiego wojska Holofernesa) ustroiła się nadzwyczajnie, tak, aby ściągnąć na siebie oczy wszystkich mężczyzn, którzy ją zobaczą:

„3 Tam zdjęła wór, który przedtem nosiła, i zrzuciła z siebie ubranie wdowie, obmyła ciało w wodzie i namaściła cennym olejkiem, uczesała włosy na głowie i włożyła zawój, i ubrała swój strój radosny, w który ubierała się w czasie, gdy żył jej mąż Manasses. 4 Włożyła też sandały na nogi, ustroiła się w łańcuszki, bransolety, pierścienie i kolczyki, i we wszystkie swoje ozdoby. A ukazała się tak bardzo piękna po to, aby ściągnąć na siebie oczy wszystkich mężczyzn, którzy ją zobaczą.” Jdt 10


„15 Wdzięk nad wdziękami skromna kobieta i nie masz nic równego osobie powściągliwej.” Mądrość Syracha 26,15

„25 Żonę hardą ocenia się jak psa, skromna zaś boi się Pana”
Mądrość Syracha 26,25

„22 [Czym] w ryju świni złota obrączka, [tym] piękna kobieta, ale bez rozsądku.” Księga Przysłów 11,22

„8 Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu. 9 Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, 10 lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności.” 1 TM 2


"Mężowie miłujcie żony" Ef 5,25

"Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi!" Kol 3,19.

„1 Tak samo żony niech będą poddane swoim mężom, aby nawet wtedy, gdy niektórzy z nich nie słuchają nauki, przez samo postępowanie żon zostali [dla wiary] pozyskani bez nauki, 2 gdy będą się przypatrywali waszemu, pełnemu bojaźni, świętemu postępowaniu. 3 Ich ozdobą niech będzie nie to, co zewnętrzne: uczesanie włosów i złote pierścienie ani strojenie się w suknie, 4 ale wnętrze serca człowieka o nienaruszalnym spokoju i łagodności ducha, który jest tak cenny wobec Boga. (…) 7 Podobnie mężowie we wspólnym pożyciu liczcie się rozumnie ze słabszym ciałem kobiecym! Darzcie żony czcią jako te, które są razem z wami dziedzicami łaski, [to jest] życia, aby nie stawiać przeszkód waszym modlitwom.” 1 P 3

Porównanie do uroczystości zaślubin:
„2 I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża” Apokalipsa 21,2

Pozdrawiam :)

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2020-03-13 04:22

Dżeremi, rozumiem Cię. W małżeństwie niezwykle ważny jest aspekt seksualny i uważam, że powinniśmy stale podsycać i dbać o ten ogień pragnienia siebie; także w kwestii fizycznej. Nie wiem, jaka jest przyczyna tego, że żona o siebie nie dba (bo z tego co piszesz faktycznie mało robi żeby podkreślić swoją urodę/kobiecość), ale może terapia par by pomogła? Ewidentnie coś tu zgrzyta, a podczas takiej sesji wiele praw można sobie uświadomić i dogadać :) może żona jest nieśmiała albo ma kompleksy - czasami coś siedzi w człowieku głębiej niż można by przypuszczać.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Pitgol (---.echostar.pl)
Data:   2020-03-18 12:55

Powinieneś się chłopie cieszyć że żona jest skromna i tania w utrzymaniu. Teraz dziewyszyska to same influercerki i szafarki czy jakoś tak. Tylko kasa ciuchy i imprezki. Pazury doklejone jak szpony, usta jak u ryb a cyce jak arbuzy. Ja to się boję jak moi sy owie dorosną jahjie dziewczyny zostaną. Spójrz na Maryję która jest wzorem skromności. Ciesz się że żona nie u iera się wyzywająco, a prawda jest taka, że kobieta najpiękniej wygląda bez ubran, wie po co na co dzień ma mieć te wszystkie dodatki.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-18 16:28

Pitgol, razi mnie Twój sposób pisania o kobietach. Synom przekazujesz taką wersję?

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Kinia (176.107.34.---)
Data:   2020-03-20 21:44

To co piszesz jest max seksistowskie i noo.. okrutne. Traktujesz zone jak ozdobe. Brzmi to tak jakby zadaniem zony bylo podobanie sie mezowi, no a tak nie jest. Ja tez sie nie maluje, nigdy nie bylam u fryzjerki czy kosmetyczki, no i co? No nic. Dbam o siebie - badam sie regularnie, zdrowo jem, uprawiam sport. Rzeczy ktore wymieniles - makijaz itp nie sa oznakiem DBANIA O SIEBIE, tylko checia podążania za kanonem, ktory aktualnie funkcjonuje w spoleczenstwie. A dbanie o siebie to czuwanie nad tym zeby cialo dobrze funkcjonowalo, zeby byc zdrowym itp.

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2021-09-15 16:57

U mnie problem wygląda podobnie, jak u autora.
(...)

Będę wdzięczny za sugestie, co mogę zrobić, aby coś ruszyć w naszym związku?

---
Zachęcam do przeczytania rad zamieszczonych wątku.
z-ca moderatora

 Re: Żona praktycznie w ogóle o siebie nie dba.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2021-09-15 22:20

(...)
Liczyłem na rzeczową dyskusję i się troszkę przeliczyłem

---
Formuła Forum Pomocy to pytanie-odpowiedź. Natomiast do dyskusji przeznaczone jest Forum Dyskusji: (klik).

Fora funkcjonują odrębnie, zarówno od strony technicznej, jak i obsługi moderatorskiej. Ewentualne założenie wątku na sąsiednim forum spoczywa w pełni na Użytkowniku.

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: