logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie.
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-03-10 05:36

Szczęść Boże.

Nurtuje mnie taka kwestia. Czy jeśli na spowiedzi wyznam księdzu i Panu Jezusowi lub na Sądzie Ostatecznym lub gdy Pan Jezus przyjdzie lub po śmierci na Sądzie Szczegółowym --> jeśli wyznam z żalem wtedy, w tych sytuacjach, że tchórzyłem często i byłem leniwy i gnuśny i zakopałem talent wiele razy (głównie z powodu tchórzostwa), dokonałem w tym zaniedbań, i zakopałem ten dany talent, a mimo to będę chciał Miłosierdzie Boga i Zbawienia i będę bardzo żałował tego, to --> czy to na spowiedzi, czy w tych przypadkach Sądów co wymieniłem, po śmierci, Pan Bóg powie do mnie i zacytuje mi słowa z Pisma, z przypowieści o talentach, że mam iść tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów w ciemności i mam iść precz, bo jestem sługą złym i gnuśnym? Jak gdyby tchórzostwo, ten grzech tchórzostwa, zakopania talentu, „przymusza” (to pewnie złe słowo) Pana Boga do zacytowania do danej osoby, która zakopała talent, tych słów wypowiadanych przez Człowieka Twardego z przypowieści o talentach – i ponieważ tam jest pokazany wzór jak Pan Bóg postępuje z osobą, która zakopała talent, to jest jakby przymuszony On wypełnić Swoje Słowo z przypowieści o talentach i postąpić zgodnie z nim? Czyli nawet jak na sądzie będę żałował, że zakopałem talent, to samo to, że jest to sytuacja z Pisma, czyli właśnie owe zakopanie talentu, to możliwość jest tylko jedna dla Pana Boga, czyli postąpić zgodnie z tym słowem z Pisma i wrzucić taką osobę gdzie płacz i zgrzytanie zębów i koniec dla niej, ma iść do piekła? To Słowo z przypowieści o talentach bardzo mnie stresuje. Bo wielu rzeczy nie robię, z powodu tchórzostwa, a czas tyka, czasu coraz mniej, a ja prawdopodobnie do końca życia z powodu tchórzostwa nie odważę się ich zrobić. I czuję potrzask. Czas mija, a ja mam wrażenie, że żałowanie tchórzostwa i zakopania talentu nie może być odpuszczone, bo sługa z przypowieści o talentach --> jest pokazane jak został potraktowany przez Człowieka Twardego. I czuję przez słowo z przypowieści o talentach Twardość Człowieka Twardego czyhającą nade mną. A ja ciągle się boję. I to jest jak wyrok, że czasu coraz mniej, bo przecież trzeba umrzeć, a potem sąd, albo Pan Jezus przyjdzie i wtedy czas się skończy. A słowa z przypowieści o talentach co do zakopania talentu muszą być wykonane. To jest dla mnie bardzo dziwne i trudne i sprawia mi wielki stres i daje niepokój i presję od Pana Boga, że jest On bardzo Twardy na tchórzostwo i zakopanie talentu i że musi On postąpić tak jak tam jest powiedziane w przypowieści o talentach. Bo gdyby jakiś ktoś zakopał talent, a Pan Bóg by mu nie powiedział tych słów z przypowieści o talentach, ale mimo to wziął go do nieba i przebaczył mu, i poszedł by on do nieba, to po co było by to słowo z przypowieści o talentach o tym jak On postępuje z kimś kto zakopie talent, że ma iść do piekła? Nie rozumiem tego. Jestem w poczuciu ciągłego zagrożenia i czuję presję na moje tchórzostwo ze strony Pana Boga. A jak mówiłem - pewnie do końca życia wielu rzeczy nie zrobię właśnie z powodu tchórzostwa. Czy to znaczy, że jest ta presja i mam się odważyć, bo jak nie to Pan Bóg zacytuje do mnie słowa z przypowieści o talentach? I czasu jest coraz mniej na to i stąd ta presja? Bo jak wyznam Panu Bogu, że zakopałem talent (bo się bałem i tchórzyłem), ale powiem Mu, że bardzo tego żałuję (że tak się bałem i nie miałem odwagi), to Pan Bóg powie do mnie mimo tego, że mam iść tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów i to będzie uwieńczenie Jego Twardości i wykonanie ostateczne Jego presji, którą byłem obciążony w czasie życia, by zdążyć przed śmiercią przełamać tchórzostwo i się odważyć --> ale nie zdążyłem i stchórzyłem i zakopałem? I koniec?

Czy jest tylko jedna opcja – czyli przełamać tchórzostwo i nie zakopać talentu? Bo tchórzostwo i zakopanie talentu „musi” być tak potraktowane jak przykład tego pokazał Pan Bóg w słowach Ewangelii z przypowieści o talentach?

 Tematy Autor  Data
 Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Michał 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Mateusz 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Robson 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Margaret 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Michał 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Robson 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy #%@&* 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy Michał 
  Re: Tchórzostwo, zakopanie talentu, Miłosierdzie. nowy danusia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: