logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Kacper (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-21 08:02

'Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.' J 10,16

Skoro są te słowa to czy nie wiemy, kiedy będzie koniec świata? Według mnie koniec świata będzie kiedy 'nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz'. Czy źle myślę.

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-04-21 13:53

tego nie wie nikt ;)

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: . (185.135.2.---)
Data:   2020-04-21 16:51

A Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy nastąpi koniec. Mt 24,14

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-04-21 22:29

No to jeszcze podziel się z nami swoją wiedzą, nie przypuszczeniami, na temat daty, kiedy to nastąpi. Konkretną - dzień, miesiąc, rok; jeśli byłbyś tak miły, to jeszcze godzina. Powiesz, że jej nie znasz? I to jest właśnie Clou an der Sache, jak to ładnie mówią Niemcy, prawie po francusku :) Nikt nie zna tej daty i nie warto jej dociekać. Trzeba po prostu dobrze żyć.

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-22 14:29

'Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą' Dz 1,7.
Nikt nie wie kiedy nastąpi koniec, wie to tylko Bóg. A poza tym, czy gdybyś znał datę końca potrafiłbyś normalnie funkcjonować? Zapewne nie. Dlatego mamy zawsze być gotowi na przyjście Pana 'Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.' Mt 24,42

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2020-04-22 16:41

Czy uważasz, że "koniec świata" to: uderzenie planetoidy i wyginiemy jak kiedyś dinozaury, wirus 100 razy bardziej agresywny niż ten aktualny, zagłada nuklearna,
globalne cykliczne ocieplenie przekraczające wytrzymałość człowieka czy co jeszcze?

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Kacper (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-23 19:30

Do sstaszek: według mnie koniec świata to Paruzja Chrystusa Pana.

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: KKK (89.231.140.---)
Data:   2020-04-23 20:57

O teologii końca świata poczytaj tutaj: (klik).

 Re: Wg mnie koniec świata będzie gdy.
Autor: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-25 09:37

Czas się wypełnił przyjściem, śmiercią i zmartwychwstaniem i wniebowstąpieniem Pana Jezusa. Czasy ostateczne trwają odtąd już dwa tysiące lat, a czy dużo dłużej? A to jak już Hania zacytowała.

Zastrzegając: że to moja prywatna opinia, głosu Kościoła proszę szukać w Katechizmie i innych oficjalnych dokumentach: wydarzenia opisane w Apokalipsie zarówno fizyczne (głód, wojny, zarazy, inne klęski) jak i duchowe (Antychryst, 6 "liczba człowieka" powtórzona trzykrotnie nie jest jedną osobą, tylko postawą człowieka stawiającego się ponad wszystko, nawet Bogiem) dzieją się cały czas, wystarczy gazetę otworzyć albo włączyć telewizję.

Wobec tego nie polecam wypatrywania bardziej szczególnych znaków albo wydarzeń, tylko codzienne czuwanie i wytrwałość bo "nie znamy dnia ani godziny". Równie dobrze to może być dzisiaj jak i za 10 tysięcy lat.

Z odpowiednich cytatów Pisma nie padło jeszcze z 2 Listu św Piotra, 3:

"9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawróceniaa. 10 Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione."

R.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: